Elhan Köyü’nde Ağaç Dikme Seferberliği

Gösterim: 3053
27 Mart 2010 Cumartesi günü mutlu bir güne uyanan Elhan Köylüler sabahın erken saatlerinden itibaren ağaç dikmek için Köy sokaklarındaydı.
Adeta bahar şenliği içinde geçen ağaç dikme faaliyetinde, görülmeye değer görüntüler oluştu.
Yaşlı genç herkes Köy Muhtarlığınca tahsis edilen araçların da yardımıyla, önce çukur açıp sonra da çam fidanlarını köy sokaklarına dikmek için ter döktü.
Ayrıca isteyen köylülere bahçelerine dikmek üzere meyve fidanları da dağıtıldı.
Alınan bilgiye göre, Lütfiye Kortan önderliğinde başlatılan ağaç temin çalışmaları olumlu sonuç verdi ,
Öte yandan ağaç dikme çalışmalarının bugün de devam ettiği ve neredeyse çam ağacı olmayan sokak kalmayacağı bildirildi. Ayrıca Köy Mezarlığının da bu çalışmalar kapsamında ağaçlandırılacağı öğrenildi.
Elhan Köyü’ndeki ağaç dikme seferberliğinin dikkat çeken bir diğer yönü ise bu çalışmaların günler öncesinde Facebook Elhan hayran sayfasında tartışmaya açılmasıydı. Köylüler böylece bu konudaki görüşlerini interaktif bir şekilde önceden ortaya koymuş oldular. Hatta başka ülkelerde ve Türkiye’nin başka şehirlerinde yaşayan Elhan Köylüler de bu çalışmaya uzaktan katkı sağlamış oldu.
Görüştüğümüz Elhan Köylüler, asıl zorluğun şimdi başladığını, bu fidanların yetiştirilmesi için her türlü çabayı göstermeye de hazır olduklarını söylediler.

Comments are now closed for this entry