Yukarı Kurudere, Emirdağ'dan Vazgeçmedi

Gösterim: 1826

2010 yılında Derbent Köyü ile su krizi yaşayan Yukarı Kurudere Köyü yaşanan su krizi sürecinde Emirdağ'dan yeterince destek göremediği gerekçesiyle dün referanduma gitti. Dün yapılan referandumda Y.Kurudere Köyü halkı Kemerkaya'ya dolayısıyla Bolvadin'e bağlanmak için oy kullandı. Yapılan oylama sonucunda Y.Kurudere Köyü halkı Kemerkaya Kasabası'na bağlanmaya "hayır" diyerek Emirdağ'ın Köyü olarak yoluna devam etmeye karar verdi.
Dün, ilçemiz Yukarıkurudere köyünde yapılan referandumda Kemerkaya'ya bağlanmak için 126 evet oyu çıkarken Kemerkaya'ya bağlanmaya 130 kişi "hayır" dedi. Böylece 4 kişilik farkla Y.Kurudere Köyü Emirdağ'da kalmış oldu. Böylece dünkü yapılan referanduma göre

önümüzdeki seçimlerde Belediyeliğini kurtarmayı hedefleyen Kemerkaya'nın hayalleri de suya düşmüş oldu. Kemerkaya Belediyesi de önümüzdeki seçimlerde kapanacak olan Belediyeler arasında yer alıyordu, refenrandum sonucunda Y.Kurudere'yi kendisine bağlayarak Belediyeliğini kurtarmayı hedefleyen Kemerkaya bu hedefine ulaşamamış oldu.

Add comment