Yukarıkurudere'ye Teşekkür Ziyareti

Gösterim: 1395

4 Kasım 2012 günü gerekleşen referandumda Yukarı Kurudere köyü 4 oy farkla Bolvadin yerine Emirdağ da bağlı kalmayı kabul etmişti. Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, Yukarı Kurudere köyüne giderek Teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyaret Belediye Başkanı Cengiz Pala'nın yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Duran,İl Genel Meclis Üyeleri Yusuf Demir ve Mevlüt Ergürbüz ve Ak Parti İlçe yönetimi katıldı.
Yukarı Kurudere Köy Muhtarı Mehmet Akın Emirdağ'a bağlı olmaktan ve Emirdağ'ın bir köyü olmaktan her daim mutlu olduklarını dile getirirken ''Bizden hiçbir zaman desteğini ve hizmetini esirgemeyen Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala'ya köyüm adına teşekkür ediyorum.'' dedi.
Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala köy sakinlerine öncelikle referandumda çıkan sonuçtan dolayı minnettarlığını dile getirirken çok önemli açıklamalarda bulundu.

Pala '' Öncelikle şunu söylemek istiyorum Yukarı Kurudere köyü bugün Emirdağlı değildir. Bugün Emirdağ'ı seçmemiştir. 216 yıllık köy tercihini Emirdağ'dan yana kullanmıştır. Ben Sadece Emirdağ'ın hizmetkârı değilim. Bugün burada olmamın sebebi göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı size teşekküre gelmemdir. Bende burada köy halkının önünde sizlere söz veriyorum ki hiçbir zaman desteğimi sizden esirgemeyerek elimden geldiği kadar köyümüze hizmet getirmek ve bu hizmetlerin her daim takipçisi olmak adına söz veriyorum.'' dedi.
Ziyaret esnasında daha sonra köy halkıyla istişare yaparak dertlerini sıkıntılarını dinleyerek notlar alındı ve köyden ayrıldılar.

Add comment