Yüreğile Anadolu Üniversitesinden Destek

Gösterim: 1426

Geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günü ilçemiz Yüreğil İlkokulu Anadolu Üniversitesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü tarafından tadilattan geçirildi.
CENGİZ SAĞLAM, YÖNLENDİRDİ...
Konuyla ilgili olarak edinilen bilgiye göre TBMM'de çalışan Cengiz Sağlam'ın yönlendirmesiyle Anadolu Üniversitesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübü öğrencileri geçtiğimiz günlerde ilçemize gelerek ilçemiz Kaymakamı Akın Ağca ve ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Zekeriya Koçak'la beraber ilçemiz köylerindeki bazı okulları gezdiler. Kulübün öğrencileri ilçemizin köylerindeki okullarda yaptıkları inceleme sonucu Yüreğil İlkokulu'nda çeşitli düzenlemeler yapmaya karar verdiler.
Kulüp üyesi öğrenciler bu amaçla 27 Kasım günü Eskişehir'de bir karaoke partisi yaparak partinin bilet gelirlerini Yüreğil İlkokulunda kullanmaya karar verdiler. Sonrasında kulüp üyesi 10 öğrenci önce 30 Kasım Cuma günü Yüreğil İlkokuluna gelerek burada okulun bazı eksiklerini giderdiler ardından ise 1 Aralık Cumartesi günü 50 kişilik bir öğrenci grubuyla ilçemize gelen kulüp üyesi

öğrenciler okulla ilgili çalışmalarını tamamladılar.
Cumartesi günü ilçemiz Yüreğil İlkokulunda yapılan çalışmalara ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili  Zekeriya Koçak ile Yüreğil İlkokulu Müdür Yetkili Öğretmeni Cengiz Çalışır da eşlik etti.
Kulüp yaptığı çalışma kapsamında; önce Yüreğil İlkokulunun içini ve dışını boyadı. Okula 2 adet projeksiyon hediye eden kulüp üyesi öğrenciler bunun yanında anasınıfı ve diğer sınıflara kırtasiye yardımında bulundular. Okulun anasınıfına halıfleks döşeyen öğrenciler sonrasında okulun sıralarını da zımparayla temizlediler.
İki gün süren çalışma sonunda okul, kulüp üyesi öğrencilerin yaptığı çalışmayla apayrı bir görüntüye kavuşurken Yüreğil İlkokulu Müdür Yetkili öğretmeni Cengiz Çalışır konuyla ilgili şunları kaydetti : "Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha iyi bir eğitim ortamı sağladıkları için, Anadolu Üniversitesi Gönüllü Toplumsal Hizmetler Kulübüne tüm katkılarından dolayı öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederim" dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Zekeriya Koçak da kulüp üyesi öğrencilere desteklerinden dolayı teşekkür ederek kulübün çalışmalarında başarılar diledi.

Add comment