Emirdağ da Birliğin Mimarı Güven Tazeledi

Gösterim: 1557

Birlik SeçimAfyonkarahisar İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nde seçim yapıldı. 9 Mart Cumartesi günü Emirdağ Belediye Rant Tesisleri'nde bulunan birlik binasında yapılan seçimde iki aday yarıştı. Mevcut ve Birliğin kurucu  Başkanı Mevlüt Topkaya ve Mutlu Ocak'ın yarıştığı seçimden eski Başkan Mevlüt Topkaya galibiyetle ayrıldı. Toplam 281 oyun kullanıldığı seçimde mevcut Başkan Mevlüt Topkaya 178 oy alırken, Mutlu Ocak ise 100 oy aldı. Seçimde 3 oy da geçersiz sayıldı.

Toplantının Divan Başkanlığını Balıkesir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Çakır yaparken, divan üyeliklerini ise Emirdağ Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Pala ve Adayazı Belediye Başkanı Cemal GÜÇLÜ yaptılar. Böylelikle Afyonkarahisar İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'ne Topkaya 4

yıllığına daha başkan seçilmiş oldu.
Afyonkarahisar ile 17 ilçesine hizmet veren ve merkezi Emirdağ'da bulunan Afyonkarahisar İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Emirdağ Organize Sanayi Bölgesine bir de Karma Yem Fabrikası-Süt İşleme Ünitesi-Et İşleme ve Kesimhane Tesisi kurmak için sözleşme imzalamıştı.

Add comment