Azmin Zaferi

Gösterim: 2115
Türkiye Hırvatistan 4- 2Çeyrek finalle karşılaştığımız Hırvatistan'ı penaltılarda 4-2 yendik.

Maçın başından itibaren ilk ve ikinci yarı sanki bir fabrikadan çıkmış, aynı iki model aracın yarışı gibi süren maçta takımlar 90 dakika bitiş düdüğüne kadar birbine üstünlük sağlayamadı. uzatmalarda ise son dakikalara yine üstün sağlanmadı. Ta ki Hırvatistan 119. dakikada Hırvat Futbolcu Klasnic'in kafa goluyle adeta tüm Türkiye yıkıldı. Fakat futbolcularımız ise bunu bekliyor gibi karşılığını almaya karşı sahada oyuna devam edildi. tam bitti derken 122. Semih'den gelen gol maçı penaltılara taşıdı.
son gölü bizim atmamız hem takımımız oyuncularını motive ederken seyircilerimizide çoşturdu, Hırvatlar ise 3 dakika önce attıkları göle sevinemeden penaltılara kalmaları takımı demoralize etti.
Penaltılarda Rüştü'den umudumuz yüksekti.Kamikaze kalecimizde umudumuzu boşa çıkarmadı. Penaltılarda bir gol kurtarırken 2 penaltınında auta gitmesi bizi penaltılarda 3-1 öne çıkarırken maç sonuçu 4-2 olarak kaydedildi.
yarı Finaldeyiz 25 Haziran Çarşamba gecesi kalplerimizde Yarı Final heyecanı Almanya karşısında atacak. Euro 2008'in en renkli maçları Tükiye maçları olurken, umarız yine renkli yine bizim lehimize biten bir maç olur.

Comments are now closed for this entry