Demir spor 1 emirdağ spor 5

Afyonkarahisar 2. Şehir stadında 20 Eylül cumartesi günü Demirspor ile karşılaşan Emirdağ Spor iyi bir sonuçla ligde birinci oldu.

Saat 14:30 da başlayan karşılaşmanın yine ilk dakikalarında Demir spor üstünlüğü vardı. Ve fazla sürmeden 22. Dakika da gelen gol ile Emirdağ spor 1-0 yenik duruma düştü. Maçta etkinliğini artıran Emirdağ spor 45. Dakikada Soner’le gelen gol ile ilk yarıyı 1-1 tamamladı.

Fakat 2. Yarı Emirdağ sporun performansı kat kat arttı. İlk yarı kafaya giden 2 takım yerine profesyonel bir Emirdağ spor ile mahalle takımı edasında bir Demir spor çıktı. Fazla geçmeden 50. Dakika Emrah’la 2. Golümüz geldi. 60 dakikada Seçkin gelen ortayı göle çevirerek maçı 3-1 yaptı. Hakemin verdiği bir faule itiraz eden Recep 2. Sarı kartı görerek kırmızı kartla takımını 10 kişi bıraktı. 10 kişi kalmak Emirdağ sporun hızını yavaşlatmadı. 72. Dakika da penaltı kazanan Demir spor penaltıyı göle çeviremeyince moralleri sıfıra düştü. 75. Dakika da Süleyman’la gelen gol takımın coşkusunu artırdı. Son 15 dakika maç adete tek kalede oynandı. Ve son 5. Gölümüz kendisinin 2. Golü olan Seçkin’den geldi.

2 haftayı da galibiyetle kapatan Emirdağ spor liginde averajla birinci sıraya yükseldi.