Emirdağ Sporda Hoca Değişikliği

Gösterim: 2142
Yavuz Öztuncer

Afyon Süper Amatör Ligde mücadele eden tek takımımız Emirdağ Spor’da hızlı gelişmeler yaşanıyor ve yaşanmaya devam ediyor. Öncelikle geçtiğimiz günlerde takım A Takım Antrenörlüğünü yapan Engin SAYGIN ve alt yapı Antrenörlüğünü yapan Celil SAĞLAM görevlerinden ayrıldı. Edindiğimiz bilgiye göre iş yoğunlukları sebebinden dolayı her iki hocada istifa etti. Bu şok gelişme üzerine, yönetim takım yetkisini, takım kaptanı olan kaptan olan Yavuz ÖZTUNCER’e verdi. A takım ve U15 liginde mücadele eden genç takımımız hafta içinde Yavuz Hoca ile çalışmalarını sürdürdü. U15 takımı Yavuz hoca yönetiminde Şuhut Hisar Spor ile Cumartesi günü Şuhut deplasmanında yaptığı maçta adeta gol olup yağdı ve 13-2 sahadan galip ayrıldı.

 Aslen Amasyalı olan Yavuz Hoca 1998 yılında Emirdağ İ.Ö.O’luna beden eğitimi öğretmeni olarak atandı. Halen Emirdağ Lisesinde görevini sürdürmektedir. 2001 yılında Emirdağ Spor’da futbol oynamaya başladı. 2004-2005 sezonunda hiçbir yönetim takıma yardımcı olmaz iken, takımın ligden düşürülmemesi için Yavuz ÖZTUNCER, Celil SAĞLAM ve F. İhsan ÇINAR ile tamamı Emirdağ gençlerinden oluşan bir takım oluşturarak Emirdağ Sporun Ligde kalması için mücadele etti. 2005-2006 sezonunda Süper Amatöre çıkan takımda emeği geçen Yavuz hoca 2006-2007 yılında ki yönetimin kendisi ile çalışmak istemediğini söylemesi üzerine futbola ara verdi. 2008-2009 sezonunda yeniden takıma çağrılan Yavuz hocaya görev almak isteyip istemediği sorulduğunda “Seve Seve” dedi. Emirdağ Spor da futbolcu olarak birçok emeği olan Yavuz ÖZTUNCER şimdi A takım ve Alt yapı hocalığı görevini de üstlenmekte. Mevcut futbolcuların birçoğu eski öğrencisi olan Yavuz Öztuncer antrenörlüğe uzak birisi değil.

Emirdağ gençliğine önem veren Öztuncer, yetenekli Emirdağ gençleri ile Emirdağ Spor’un Afyonda uzun yıllar futbolda söz sahibi olacağı inancında.

Comments are now closed for this entry