Spor Dostluktur, Kardeşliktir, Centilmenliktir

Gösterim: 2088
2 Kasım 2009 günü Afyon Yerel Televizyonunda canlı yayınlanan “Sportif Futbol” programına telefonla katılan Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz PALA Demirspor- Emirdağspor maçında yapılan saldırılara cevap verdi.
 Başkan Pala Afyonkarahisar Emirdağ ilişkilerini “Emirdağ Afyonkarahisar’ın öz evladıdır. Emirdağ ekonomik ve nufusi durumlar ele alındığında ilimizin en büyük ilçesidir. Emirdağspor da Afyonkarahisar spor camiasında çok önemli bir markadır. Seçildiğim günden bu yana ilimizle olan ilişkilerimizi geliştirmek için büyük çaba sarf ediyorum ancak maalesef birkaç kendini bilmez bizim ilimizle olan ilişkilerimize zarar vermeye çalışıyor. Ben Emirdağ ’ın hizmet hakkını da Emirdağspor ’un haklarını da korumakla yükümlüyüm, insanlar bana bu yüzden güvendiler. İlimiz de Emirdağ ’a verdikleri önemi devamlı olarak vurguluyor artık o anlamsız tartışmalarla geçirilecek vakit yok, gelişme, değişme ellele en güzele yürüme zamanı” Diyerek yorumladı.
Hafta sonu Demirspor maçında meydana gelen olaylarla ilgili de “ Ben 4-5 kendini bilmezin yaptığı bu hareketleri bir camiaya mal etmem. Ancak şahsıma, Emirdağ’a, Emirdağspor ’a yapılan ağır hakaretler Emirdağ seyircisini tahrik etmiştir. Ne yazık ki olayların engellenmesi için serzenişte bulunsak da yeterli önlemler alınamamıştır. Biz stadımızda küfür ettirmiyoruz. Spor dostluktur, kardeşliktir, centilmenliktir diyoruz. Hangi ilçede amatör küme maçlarına bayan seyirci geliyor? Bizim bayan seyircilerimiz var. Emirdağspor sahipsiz değil ancak ayrıcalık da istemiyoruz. Adaletli yönetim ve deplasmanlarda bizim rakiplerimize evimizde gösterdiğimiz saygıyı rakiplerimizin de bize göstermesini istiyoruz. Bir Afyonkarahisarlı olarak, bir Emirdağlı olarak bu takımın önümüzdeki sezon profesyonel ligde olacağına kalben inanıyorum.” Diyen Başkan Pala canlı yayından iyi dileklerini ileterek ayrıldı.
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın da stüdyo konuğu olduğu programda Başkan Pala’nın konuşmaları çok olumlu olarak yorumlanırken Emirdağspor ‘a ve Emirdağ ‘a yönelik saldırılar kınandı.

Comments are now closed for this entry