Derbi Emirdağ Sporun...

Gösterim: 2064

Sandıklı Spor karşılaşması nefesler tutularak izlendi. İlk yarıda Cumali Yiğit’in ayağından kazandığı gol maçında skoru oldu.
İlçe stadyumunda oynanan Sandıklı Spor karşılaşması nefesler tutularak izlendi. Emirdağ sporun İlk yarıda Cumali Yiğit’in ayağından kazandığı gol maçında skoru oldu. Maçta hakem hataları da vardı, İlk yarıda orta hakem faulleri vermezken ikinci yarıda Emirdağ spor olmayan ofsaytlarla yan hakeme takıldı. Emirdağ sporun ileri uç oyuncuları defalarca kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonları değerlendiremedi. 90 dakika Emirdağ sporun Sandıklı spora 1-0 üstünlüğü ile sona erdi. Sandıklı spor seyircisinin küfürlü tezahuratları nedeniyle bir an ortalık gerilsede emniyet görevlileri olayın büyümesini engelledi. Maç bitimi sahaya inen coşkulu taraftar Emirdağ spor futbolcuları ile dabandan oynayarak galibiyet sevincini kutladılar.
Havai Fişekli Kutlama
Kalabalık Emirdağ spor taraftarları araçları ile Emirdağ Cumhuriyet meydanına geldiğinde trafik kitlendi. Emirdağ meydanında taraftarlar “kırmızı beyaz şampiyon Emirdağ” sloganları ile galibiyet sevinçlerini yeniden yaşadılar. Emirdağ Sporlu Futbolcuların da Meydana gelmesi ile sevinç çoşkusu bir kat daha arttı.Meydanda havai fişek gösterisi ile sevinçlerini pekiştiren Emirdağ Spor Taraftarı araçlarla meydan turu atarak dağıldılar.
Emirdağ Spor Başkanı Kadir Bilal “ yakın takipçimiz Sandıklı sporu yenmenin sevincini yaşıyoruz, bize bu mutluluğu yaşatan teknik direktörümüzü, Futbolcularımızı tebrik ediyorum. Emirdağ sporun başarısı için yönetim olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Emirdağ Spor Teknik Direktörü Ahmet Işık “lige verilen arayı iyi değerlendirdik, ikinci yarının ilk maçınada iyi hazırlandık. Skor farklı olabilirdi, 1-0 da olsa kazanarak şampiyonluk yolunda önemli bir üç puan aldık. Futbolcularımı güzel oyunlarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.
Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala “İlçemizin tek takımı Emirdağ sporun başarısı hepimizi sevindirmiştir. 3. lig hedefine ulaşacağına inandığım Emirdağ Sporun tüm maçlarında başarılar dilerim” dedi.
Emirdağ spor ligin ilk maçında deplasmanda Sandıklı sporu 3-2 yenerek iyi bir başlangıç yapmıştı. İkinci sıradaki Sandıklı spor ile aradaki bir puan farkını bu galibiyetle dörte çıkararak Süper Amatör ligde liderliğini perçinledi.

Comments are now closed for this entry