Salarspora Gol Yağmuru (6-0)

Gösterim: 2082

Halkın Beklentilerini boşa çıkartmayan Emirdagspor ilk macında gol oldu yağdı. Emirdağ Spor; Afyonkarahisar Süper Amatör Lig’inin 2007-2008 sezonunun ilk maçında Salar Belediye Spor ile karşılaştı. Karşılaşmayı 6-0 ‘lık farklı bir skorla bitiren Emirdağ Spor sezonun ilk maçından yüzünün akıyla çıktı. Emirdağ Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Emirdağ Belediye Başkanı Lütfi İhsan Dağ, Emirdağ Spor Kulüp Başkanı Ceylan Kurt tarafından maçın hakemleri Muhammet Keleş, Kemal Yüce, Hakan Akbaba ve her iki takımın kaptanlarına çiçekler sunularak başarı dileklerinde bulunuldu. Maça Afyonkarahisar Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yetkilileri de katılarak sezonun ilk maçı öncesi takımlara başarı dilekleri iletilerek çiçek sunuldu. Maçın başlama vuruşunu sembolik olarak Emirdağ Kaymakamı G.Osman Bilgin yaptı.

Maçı baştan sona önde götüren Emirdağ Spor karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren baskılı oyununun ilk meyvesini 3. dakikada kaleciden dönen topu tamamlayan Serdar ile buldu(1-0). 23. dakikada ceza sahası içinde Salar Belediye Spor’lu futbolcunun topu eliyle oynamasından sonra kazanılan penaltı atışını Murat (Moşe) kullandı ve gole çevirdi.(2-0) İlk yarıyı 2-0 önde kapandı.

Image

İkinci yarıya da iyi başlayan Emirdağ Spor; sağlı sollu atakları sonucunda 50. dakikada topla buluşan Selçuk daha önce kaçırdığı fırsatların acısını alırcasına vurduğu top ağlarla buluştu (3-0). Golden tam beş dakika sonra 55. dakika’da ceza sahası çizgisinin az içerisinde önüne gelen topa iyi vuran, Moşe’nin şutuyla karşılaşma 4-0 oldu. Emirdağ Spor neredeyse tek kale oynadığı karşılaşmada Hasan’la  Ali Yaman, Moşe Murat ile Hakan değişikliği yapıldı.

Image

Oyunun canlanmasının ardından futbol sahalarında ender görülen gollerden birini Emirdağ Spor’dan Hakan attı. Yaklaşık olarak 35 metreden vurduğu top futbol tabiriyle 90’a giderek Emirdağ Spor skoru 5-0 yaptı. Selçuk-Serhat değişikliği yapıldı.

Maçta elinden geleni yapan ve yaptığı asistlerle göz dolduran Burak Solmaz önüne gelen topu kaleye gönderirken önce kaleci sonra da direk engel olduktan sonra pozisyonu Ahmet Topoz tamamladı ve karşılaşmanın son golünü attı.(6-0)

Emirdağ Spor’un ilk karşılaşmasına çok sayıda taraftarın yanı sıra 19 polis memuru görev yaptı.

Image

Comments are now closed for this entry