Emirdağspor Yüz Güldürdü

Gösterim: 2295
emirdag.com.tr emirdagspor 5-0 hsaniye

Ligin üçüncü maçında evinde İhsaniye Belediye Spor’u 23 Eylül Pazar günü saat:14.00’de ağırladı. Karşılaşmayı Emirdağ Kaymakamı G. Osman Bilgin, Emirdağ Belediye Başkanı L. İhsan Dağ, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Coşkun, 400 civarında Emirdağ Spor taraftarı izledi. Maçta hakimiyet baştan sonra Emirdağ Spor’daydı.Maça etkili başlayan Emirdağ Spor ilk golünü sol taraftan içeri iyi giren Ali yaman’ın verdiği pası iyi değerlendiren Burak attı. Ataklarını artırarak devam eden Emirdağ Spor 14. dakikada Moşe Murat’ın ceza sahası içerisine rakiplerinden sıyrılarak iyi girmesi sonrasında vurduğu top direği yalayarak dışarı çıktı.

Emirdağ Spor rakibi üzerindeki hakimiyetini sağladıktan sonra kaleye gitmekte zorlanmazken en kolay pozisyonları değerlendiremediler. İlk yarı 2-0 önde kapatıldı.

İkinci yarıya Ali Yaman-Selçuk değişikliği ile başlayan Emirdağ Spor, ilk saniyeler de topu alan ve kendi topunu kendi yapan Moşe Murat’ın nefis vuruşuyla 3. golü buldu. 54.dakikada ceza sahasına girerken düşürülen Moşe Murat’ın kazandırdığı serbest vuruşu Murat Karaçöl kullandı ve futbol tabiri ile 90’a giden topu İhsaniye spor’un kalecisi sadece seyretti.(4-0)

Image

Dk.77’de rakip kaleye yüklenmeye devam eden Emirdağ Spor kullandığı atışı çift yumrukla çıkaran İhsaniye Spor kalecisi Mehmet’in öne çıktığını göre Göktuğ aşırma golü ile takımını 5-0 öne geçirdi. Göktuğ’un attığı bu gol sonrası Emirdağ Spor maç sonuna kadar skoru koruyarak geçen haftaki Afyon Spor Gençlik maçının kederini İhsaniye Spor’dan attı.

Comments are now closed for this entry