Şampiyon Emirdağ Meslek Yüksek Okulu

Gösterim: 7003
Emyo

Emirdağ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç.Dr. Metin Yılmaz ile 2007 – 2008 eğitim öğrenim dönemi başında yaptığımız bir röportajda etkinliklere hız vereceğini okula öğrencilerinin boşa gelip gitmesini engelleyeceğini belirtmişti. Dediğini de hemen her alanda yaptı.  Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi 16. Bahar Şenlikleri kapsamında fakülteler ve Yüksekokullar arası düzenlenen Futbol şampiyonasının birincilik maçında Emirdağ MYO ile Veterinerlik Fakültesi 9 Mayıs Cuma Günü saat 15:00’da karşılaştı.

Saat:13.00’de Emirdağ’dan yaklaşık olarak 300 öğrenci topluluğu ile Afyonkarahisar’a hareket eden Emirdağ MYO sporcuları ve seyircileri maçın yapılacağı stadı şenlik alanına çevirdiler. Emirdağ MYO hocalarının ve okul yönetiminin tam kadro olduğu maça ilgi büyüktü.

Saat:15.00’de AKÜ Ali Çetinkaya Yerleşkesinde Emirdağ MYO ile Veterinerlik Fakültesi arasında oynanan karşılaşmanın normal süresi 1-1’lik beraberlikle biterek maç uzatmalara gitti. Uzatma dakikalarında da gol sesi çıkmayan maçta penaltı atışları sonucunda 6-5 üstünlük sağlayan taraf Emirdağ MYO oldu ve AKÜ’de Futbol Şampiyonu oldu.

Maç esnasında yerinde duramayan taraftar maçın kazanılmasıyla beraber sahaya girdi ve sporcularla birlikte sahada şampiyonluğu kutlamaya başladılar. Tam bu sırada Veterinerlik Fakültesi Futbol takımının oyuncularından iki kaleci ve 14 numaralı futbolcu kendilerine küfür edildiği gerekçesiyle Emirdağ MYO’lu taraftar ve futbolculara saldırdı. Bunun üzerine karşılıklı yumruklaşmaların olmasından sonra Veterinerlik Fakültesinin taraftarı da saha içerisine girerek yumruklaşmalar devam etti. Çevik kuvvet ekiplerinin araya girmesiyle olayların tarafları birbirinden ayrıldı. Çevik Kuvvet ekipleri kavganın büyümesini engellemek için cop ve biber gazı kullandı.

Comments are now closed for this entry