25 Dev Adam Sertifikalarını Aldı

Gösterim: 2338
Sample Image 2006-2007 yılı 5 inci kış dönemini tamamlayan 12 Dev Adam Basketbol Okuluna katılan 25 öğrenci Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar. Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde yer alan okul Türkiye’de ilçe bazında sadece Emirdağ’da faaliyet göstermektedir. İlçemizde Basketbol Antrenörü Engin SAYGIN koçluğunda basketbol sevgisi alan 7-14 yaş arası öğrenciler 8 aylık çalışmanın sonucunda 27.05.2007 günü kurs bitiminde hünerlerini ailelerine de sergilediler.  

Öğrenciler sertifikalarını İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve ailelerini elinden aldılar. Sertifika törenine katılan İlçe Kaymakamımız Gürsoy Osman BİLGİN yaptığı konuşmada “Gençlerimizin böyle güzel bir aktivite içerisinde yer almasından gurur duyuyorum. Çocuklarımızın çalışmalar ulaşımını sağlayan ve her türlü desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Engin hocaya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi. Ayrıca Kaymakamımız Kapalı Spor salonun Emirdağ’a yakışacak şekilde zemininden tribününe, soyunma odalarından çevre düzenine kadar yenileme çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağının ve futbol sahasının 1. sınıf sentetik çim yapılacağının müjdesini verdi.

ImageImage

Törene öğrenci velisi olarak katılan İlçe Kaymakamı Gürsoy Osman BİLGİN’in oğlu Ali Bilgin ve yine törene öğrenci velisi olarak katılan Belediye Başkanı Lütfi İhsan DAĞ’ın kızı Ayşegül DAĞ’da sertifika alan öğrenciler arasındaydı.

 

Öğrenci velilerinden bazılarının 12 Dev Adam Basketbol Okulu ile ilgili görüşleri şöyle;

 

Mehmet ÇELİK : İlçemizde düzenlenen bu faaliyetten oldukça memnunuz. Çocuklarımıza çok şey katmıştır.

 

Ercan KARACA : Emirdağ İlçesinde çocuklarımız için gördüğüm en güzel sosyal faaliyet. Umarım devamı gelir.

 

Elvan DURMAZ : Küçük yaştaki çocuklara bu fırsatı veren, sporun temel eğitimini kazandıran bu organizasyonu düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımız için oldukça önemli bir faaliyet.

26.06.2007 tarihinde Yaz Dönemi kursunun başlayacağını belirten Antrenör Engin SAYGIN “Kursiyer çocuklarımıza elimizden geldiği kadar basketbol sevgisi aşılamaya çalışıyoruz. Çok yetenekli öğrenciler olduğunu ve bu alt yapı ile kısa sürede Emirdağ’ın basketbol branşında da ses getireceğine inanıyorum.” Dediler.   Haber Yavuz ÖZTUNCER

ImageImage

ImageImage

 

Comments are now closed for this entry