Ne Olacak Bu Memleketin Hali

Gösterim: 2307

Türk milleti olarak 3 kişi bir araya gelsek elimize çekirdek veya çay hiç fark etmez başlarım memleket kurtarma sevdasına.  Konuşmaları dışarıdan dinleyen 3. şahıslar derki bu insanlar ya başbakan ya ana Muhalefet lideri ya da bakan der ama kazın ayağı hiçte öyle değildir.

Evet, Türk milleti olarak üzerimize vazife olana veya olmayan, ihtisas alanımız olsun yâda olmasın hemen her konuda bildiğimiz ve söyleyeceğimiz israfı kelamlar vardır bizde. Aslındı bu bizim eksiğimizin olduğunuzun en açık göstergesidir.  

Ben kendimi bildim bileli hiçbir şey bilmem ama haddimi iyi bilirim. Aslında hayatı mızı düzene sokacak olan şey had bilmektir. Ama

Ülke meselelerine de sahip çıkmak gerekir ama kime ve neye hizmet ettiğimize bakarak meseleye bakmalıyız ve tartışmalıyız. Son zamanlarda bir kısım medyanın hortumları kesilince ortalıkta işsizlik furyası ve geçim sıkıntısının insanları olumsuz etkilediği yönünde haberler insanlara dikte edilmektedir.

Bakın size küçük bir örnek;

İşsizlik oranının %15’ler civarında seyreden ülkemizde, çoğu esnaf eleman bulamamaktan şikayet ediyor Ülke Turizminin Lokomotifi Antalya’mızın şirin ilçesi Kemer’de Bulunan Esnaf Arkadaşlarımızdan Tropik Restoran İşletmecisi Sezon İçerisinde çalışacak işçi bulamamaktan sıkıntılı, İşsizlik oranını bu kadar yüksek olmadığını düşünüyor, İşsizlik oranı %15 ise nerede bu işsizler diye veryansın ediyor. Ben de bu tür problemlerle karşılaştım. Gerçekten Bana göre sorun tam manası ile işsizlik sorunu değil işi beğenmeme sorunu ya da işe göre adam değil adama göre iş ayarlayamama durumudur. Ancak bu sorun yeni başlamış bir sorun değil nitekim işsizlik oranı %10’ların altında iken bile bu tür problemlerle karşılaşıyorduk.  Ekmeğin Aslanın midesine doğru inmeye başladığı bir ortamda işsiz olan kişilerin işlerin kısa ve geçici süreli olmasına bakmaksızın dört elle işlerine sarılmaları ve Bu sırada sürekli bir iş bulabilirse de bunu ihmal etmemelerini öneririm. Esnafın kan ağladığı ve işsizliğin kol gezdiği bir ortamda iş beğenmemek ve işe göre adam değil adama göre iş arama lüksümüzün olduğunu zannetmiyorum. Üstelik sadece ülkemiz de  değil tüm dünyada ekonomik krizin kol gezdiği işsizlik oranının sürekli yükseldiği bir ortamda iş beğenmemek makul karşılanmaz kanaatindeyim.Bir de Verilen ücreti beğenmeme olayı var. Yeni işe başlayan bir kişiye asgari ücret ile işe başlamayı kabullenmez ise daha işe başlamadan işini görmeden yüksek rakamlardan ücret ister ise işveren ne yapsın. İşsizlik sorunu da iki yönlü incelemek gerekir. İşveren ve İşçi yönüyle İşveren açısından en düşük ücrete en verimli elamanı nasıl alabilirim. İşçi yönünden ise En yüksek ücret ile işi nasıl bulabilirim. Bazı hususlarda işçi ve işverenin her ikisinin de şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bütün işsizlerin iş, İşverenlerinde işçi bulduğu bir ortam dileğiyle…  Hayırlı RAMAZANLAR Muhabbetle Kalın…

Add comment


Security code
Refresh