Ülkemizdeki TUSKON gibi STK ların sayısı çoğalmalı

Gösterim: 2094
Anadolu’nun civanmert esnafları Türkiye İşadamları Sanayiciler Konfederasyonu sayesinde ihracatçı oldular
Düzenlediği 'Dış Ticaret Köprüleri' ile esnaftan sanayiciye iş dünyasının bütün kesimlerine yeni ihracat pencereleri açan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) 3. Olağan Genel Kurulunun yaptı.
“esnafı işadamı, işadamını sanayici, sanayiciyi ihracatçı ve ihracatçıyı da çokuluslu küresel şirket yapma” sloganı ile yola çıkan TUSKON çatısı altındaki dernekler ile ihracatın Türkiye geneline yayılmasına ve Madagaskar'dan Papua Yeni Gine'ye kadar dünyanın ulaşılmamış köşelerine Türk mallarının satılmasına vesile olmaktadır.  
 İş dünyasına üst çatısı olan bir Konfederasyon düşünün ki kuruluşundan bu yana düzenlediği 10 uluslararası Dış Ticaret Köprüsü  yaptı. Çok sayıda yurtiçi iş geliştirme platformu ile yabancı ve Türk işadamlarına 150 bine yakın karşılıklı iş görüşmesi yaptırdığını ve toplamda 14 milyar dolar civarında yeni ticaret hacmi oluşturulmasına aracılık edecek bunları yaparken de üretenden gelen gücünü yine bu milletin menfaati için kullanacak. Hatırlayalım şöyle bir geçmişi Türk iş dünyasının temsilcisi olduklarını söyleyenler Anadolu’daki sanayicileri aralarına daha düne kadar kabul etmiyorlardı ve devlet erkanı ile yurtdışı iş gezilerini üyelerinin dışındaki Anadolu faaliyet gösteren şirketlerin patronlarını almıyorlardı yanlarına TUSKON Türkiye’nin en büyük ve en yaygın gönüllü, sivil, iş dünyası kuruluşu olan TUSKON, çatısı altında 7 federasyon, 150 işadamı derneği ve 15 bin üyesini bir çatı altında toplayarak. Ülkemiz için milletimiz için yeni başarılara imza atmaya devam ediyor.
Ben TUSKON’ un gerek yurt içi gerekse yurt dışı toplantılarına katılan biri olarak bu toplantılarda şunu gördüm amaç bu milletin hayrına olunca sonuçta güzel oluyor. TUSKON ile Suriye Ürdün ve Sudan’ da iş görüşmelerine katıldım. Her 3 ülkede havaalanından sizi sizin dilinizde karşılayan ve sizi uçağa bindirene kadar sizin her türlü işlemleriniz kolaylaştıran gönüllü kültür elçilerimizin de bu başarıda payları büyüktür.
Kim ne derse desin Türkiye Ülkeler arası dengeleme noktasında sıçrama potasına girmiştir birileri istemese de bölgede lider ülke olacaktır.

Add comment