Şekerbank, düzenlenen bir törenle; Emirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile “Kapımız Esnafa Açık” protokolü imzaladı. Emirdağ Şubesi’ni kapsayacak protokol, Şekerbank Marmara Bölge İşletme Bankacılığı Bölüm Müdürü Ali Kireç, Şekerbank Emirdağ Şube Müdürü Hasan Hüseyin Özdemir ile Emirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Aşık arasında imzalandı.

“Kapımız Esnafa Açık” platformu ile esnafın iş hacminin artması ve böylece kapılarının hep ‘açık’ kalması, üretimin ve beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor. Protokol ile odaya kayıtlı olan esnafın, aylık eşit taksit ödemeli, 3 ay ödemesiz veya 3 ayda bir taksit ödemeli ve 48 aya varan vade seçenekleriyle finansman ihtiyaçları da karşılanıyor.

“Kapımız Esnafa Açık” protokolünün imza töreninde konuşan Şekerbank Emirdağ Şube Müdürü Hasan Hüseyin Özdemir, “Kapımız Esnafa Açık” projesinin “Mahallemizi mahalle yapan esnafımız için el ele verelim, kapıları hep açık kalsın” mesajı ile başladığını belirtti. Kampanyaları kapsamında tüketicileri mahalle esnafından alışveriş yapmaya yönlendirdiklerini ve bu alandaki çalışmalarının devam ettiğini belirten Özdemir, “Açık” platformu ile esnafın işlerini kolaylaştıracak, onların rekabet gücünü artıracak ve onları teknolojiye, değişime açacak yeni ürünler sunduklarını kaydetti.