Bakan Kır Parlemanto Yolunda

Gösterim: 2276

Bakankır Belçika´da 10 Haziran 2007 tarihinde yapılacak Federal seçimlerine Türk kökenli Bakan Emir Kır , PS ( Parti Sosyalist) listesinden 4. sırada katılıyor.Parti Sosyalist´in Brüksel Federasyonu Kongresi ´İnstitüt des Arts et Metiers´ de yapıldı. Kongreye başta Başbakan Yardımcısı ve Adalet Bakanı Laurette Onkelinx ile PS Brüksel Federasyonu Başkanı Philippe Moureaux ile diğer PS önde gelenleri ve delegeler katıldılar.

Partimin hizmetindeyim
Listenin onanmasından sonra tebrikleri kabul eden Türk kökenli Brüksel Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır;´ Bu seçimlerin Belçika´nın geleceği açısından önemi büyük. Bu nedenle seçimler de biz PS´lilere önemli görevler düşüyor. Sosyal hakların sağ paritler tarafından geri alınmak istenmesi kabul edilemezdir. İşsizlik yardımının kesilmesi isteniyor. Buna müsade edemeyiz. Ayrıca küresel ısınmanın da faturasını da dar gelirlere ödetmek isteyenler var. Buna da müsade etmeyiz. Çevre ve yeşil enerji konusunda porjelerimiz mevcut. Vatandaşlarımızın refah seviyesini artırmak, dar gelirleri rahatlatmak istiyoruz. 10 Haziran 2007 seçimleri sonuçlarına bakarak bir karara varacağız. Partimin hizmetindeyim´dedi.

Tebrik ettiler
Brüksel Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır, 10 Haziran 2007 tarihinde yapılacak Federal Seçimlerde PS listesinden 4. sırada girmesinin kesinlik kazanmasından sonra salonda bulunan PS Brüksel Bölge milletvekili Emin Özkara, PS Evere Belediye Meclisi üyesi ve PS delegesi Ali İnce, PS Schaerbeek Belediye Meclis üyeleri Derya Alıç, İbrahim Dönmez, Anderlecht Belediye Meclis üyesi Abdurrahman Kaya, Brüksel Merkez Belediye Meclisi üyesi Şevket Temiz, PS üyesi Leyla Ertorun tarafından tebrik edildi.
Listeler açıklanırken, ECOLO´dan(Yeşiller Partisi) PS´ye katılan eski Brüksel Merkez Belediye Başkan Yardımcısı Henri Simon´un salondan çıktığı görüldü. Listede adları açıklanan bazı isimlerin ise salonda olmaması şaşkınlık yarattı.

Comments are now closed for this entry