8 Nisan Çarşamba günü mazbatasını Alan Cengiz Pala ve Ekibi için devir teslim töreni saat 15.00'te yapılacaktır.Cengiz Pala'nın Emirdağ Halkına teşekkür metnini yayınlıyoruz...

        Sevgili Emirdağlı hemşerilerim;

      29 Mart yerel seçimlerinde halkımızın büyük teveccühü ve iradesiyle Belediye Başkanı olarak seçildim.

        Bizi tercih eden ya da etmeyen tüm Emirdağlı hemşerilerime teşekkür ederim. Demokrasi yarışı herkesin hür iradesiyle karar vermesi sonucu anlam kazanır. Farklı tercihlere saygı ve tahammül göstermek demokratik bir terbiyenin gerçeğidir.

         Bizim gücümüzü bize oy verenler yanında oy vermeyerek tenkit edenlerden de aldığımızın bilincindeyiz.

         Bütün Emirdağ halkının Belediye Başkanı olacağıma söz veriyorum. Seçim çalışmaları boyunca gece gündüz çalışan hanım kardeşlerimize gençlik kollarımıza ve bütün teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ederim onlara layık olmaya çalışacağım. Partileriyle ve yaptığımız hizmetlerimizle gurur duymalarını sağlayacağız. Seçim sürecinde bizleri asla yalnız bırakmayan sayın bakanımız Prof. Dr. Veysel EROGLU sayın milletvekillerimiz Sait AÇBA, Halil AYDOĞAN, Ahmet KOCA ve Zekeriya ASLAN beyefendiye teşekkür ederim.

      Değerli Emirdağlı hemşerilerim zorlu bir seçim yarışından sonra daha zor geçecek 5 yıllık bir hizmet serüvenine başlıyoruz. Ben artik Cengiz PALA hüviyetimin yanında Emirdağ’ın hizmetkârı oldum bu yüzden her rengine sevdalı olduğumuz Emirdağ’ın hizmet adamı olarak 24 saat Emirdağ’ın her derdini derdim kabul edeceğim dün bitti bugün yeni şeyler yapmak lazım. Artık tüm Emirdağlı hemşerilerime parti, taraf ayırmadan enerjim bitene kadar hizmet edeciğim.

       Evimin ve makam odamın kapılarını açacağım. Bu güne kadar memleketimize hizmet eden gelmiş geçmiş tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yine bu zorlu seçim yarışında hep destek olan aileme, dostlarıma ve partime teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü ise kuşku yok ki bizi bu göreve layık gören değerli hemşerilerime oy veren veya vermeyen desteğini duasını esirgemeyen Emirdağ halkına teşekkür ediyorum.

        Tek amacımız Emirdağ’a hizmet etmek sosyal projelerimizi hayata geçirmekle gençlerimize iş imkânı sağlamak. Bizler mevkii makam sevdalısı insanlar değiliz. Tek amacımız şehrimize hizmet etmek. Kavgayla küslükle kaybedecek zamanımız yok. Zaman birlik zamanıdır, kardeşlik zamanıdır, şaha kalkmanın zamanıdır.

          Bugün başladığım bu görevime yüce Allah’ın yardımı, sizlerinde desteği ile yüz akıyla tamamlayacağımı umuyorum.

          Emirdağ’ımız nice ak yıllara elbirliği ile hepimizin çabalarıyla ulaşır layık olduğu konuma gelir. Emirdağ için var gücümle tarafsızca, doğruca, dürüstçe çalışacağıma ant içiyor sevgi ve saygılarımı sunarak tüm Emirdağlı hemşerilerimi kucaklıyorum.

Emirdag Belediye Başkanı                                                    

     Cengiz PALA