Ergürbüz, Daimi Encümen Seçildi

Gösterim: 2087

Emirdag.com.trİl Genel Meclisi 14 Nisan Salı günü ilk toplantısını yaptı. İlk toplantıda başkanlık seçimi yapıldı. İki kişinin yarıştığı başkanlık seçiminde  Akparti’li  üye Salih Sel  17’e karşı 33 oy  ile İl Genel Meclisi başkanlığına seçildi.
İl Genel Meclisi Yeni Dönem Toplantılarının 2. birleşimi Salih Sel Başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda İl Genel Meclisi Başkan Vekilleri belirlenirken kapalı oylamayla yapılan seçimlerde Ömer Dayı İl Genel Meclisi Başkan Vekilliğine seçildi

Önceki gün gerçekleştirilen İl Genel Meclisi Başkanının ardından dün gerçekleştirilen İl Genel Meclisi Toplantısında Meclis Yedek Katip Üyeleri, Encümen Üyeleri, İl Genel Meclisi Başkan Vekilleri ve Komisyon adları belirlendi.
Meclis İl Encümen Seçimlerinde AK Parti Gurubundan Salih Sel, Tevfik Emlek, Ahmet Yıldırım, Mevlüt Ergürbüz ve Hüseyin Demirkan MHP gurubu adaylarının oylarını ikiye katlayarak İl Encümen Üyeliklerine seçildiler.

Yapılan seçimlerin ardından İl Genel Meclisi Komisyon isimleri belirlendi. İl Genel meclisinde Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Eğitim ve Spor Komisyonu, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Tarım, Turizm ve Orman İşleri Komisyonu, Türlü İşler Komisyonu ve İdare ve Hukuk Komisyonu kabul gördü.

Gündem dışı söz alan Emirdağ İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Demir, yeni seçilen Meclis Başkanına başarılar dileyerek, hizmetlerin adil hane bir şekilde yerine getirileceğine inandığını belirtti. Demir” Eski Meclis başkanımız Ahmet Kocakulak"a da bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar"ın 320 köyünün tamamında ayak izi vardır. Burada yeni seçilen arkadaşlarımız var bizim üzerimizde büyük bir yük var. Onlara yeni görevinde başarılar diliyorum. Biz geçtiğimiz dönem aldığımız kararların yüzde 99"unu oy birliğiyle almıştık. Köylerimize ve beldelerimize hep beraber hizmet edeceğiz” dedi.
 

Comments are now closed for this entry