Emirdağ'dan Cuma Günü Kılıçdaroğlu Geçti

Gösterim: 1789

5 Haziran 2009 Cuma günü Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu saat 19.00 civarında ilçemize geldi.

7 Haziran 2009 Pazar günü yani dün yenilenen Bolvadin'in Özburun beldesindeki seçimlerde CHP adayını desteklemek üzere Özburun'a gelen Kılıçdaroğlu CHP İlçe Başkanı Gürsel Erdem'in de isteğini kırmayarak ilçemize uğradı.

Kılıçdaroğlu'na ilçemizde, CHP Afyon Milletvekili Halil Ünlütepe, CHP İl Başkanı Ali Çengelci, CHP İlçe Başkan Gürsel Erdem, yerel seçimlerde CHP Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Pala ve çok sayıda partili eşlik etti.

Yerel seçimlerde CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı olan ve oldukça medyatik olan Kılıçdaroğlu CHP İlçe Başkanlığını ziyaret ederek burada bir müddet halkla sohbet etti.

Emirdağ Çok Önemli Bir İlçe

Kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Kılıçdaroğlu konuşmasında 'Emirdağ bu bölgede çok önemli bir ilçe; ama son seçimlerde beklediğimizi bulamadık. Umuyorum Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bu iniş süreci içerisinde Emirdağ, eskiden olduğu gibi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin önemli merkezlerinden birisi haline gelecektir. Emirdağ'ın birçok sorunu var. Belediyenin çok sağlıklı çalıştığı söylenemez. Bunun nedeni sadece Belediye Başkanında değil, AKP hükümetinde aynı zamanda' Birincisi, hükümet yerel yönetimlere yeteri kadar kaynak ayırmıyor. İkincisi kullanılan kaynaklar savurganca harcanıyor. Yani bir liralık iş, beş liraya yapılıyor. Böyle olunca da var olan kaynaklar akılcı yöntemlerle harcanmadığından; Emirdağlılar belediyeden bekledikleri verimi alamıyorlar.' dedi.

Comments are now closed for this entry