Emir Kır; Yemin Ederek Bakanlık Görevine Başladı

Gösterim: 1658
Emir Kır Bakanlık Perdesini Tekrar Araladı

2004 yılında Avrupa´da ilk Türk asıllı Devlet Bakanı olan Emir Kır, Brüksel Bölge Hükümeti Devlet Bakanı olarak, 2. kez yemin ederek görevine başladı.

2004 yılında Avrupa´da ilk Türk asıllı Devlet Bakanı olan Emir Kır, ikinci kez aynı koltukta...

Emir Kır, Brüksel Bölge Hükümeti Devlet Bakanı olarak yemin ederek görevine başladı.

Federal yapıdaki Belçika´da geçen ay yapılan bölgesel parlamento seçimlerinde 4 ayrı bölgede parlamentolar temsilcilerini belirledi.

Brüksel bölge hükümetinde geçen dönem Devlet bakanı olarak görev yapan Türk asıllı Emir Kır, seçimlerde parti başkanı ve başbakan Charles Pique´nin ardından partisinde en fazla oyu alan ikinci isim oldu.

Brüksel´de yaşayan Türk toplumunun büyük destek verdiği Emir Kır, yeni kurulan hükümette bu kez yetkileri genişletilerek ikinci kez Devlet Bakanı seçildi..

Emir Kır, yeni kabinede mesleki eğitim, temizlik işleri, şehir planlaması, kültür, spor, sosyal politikalar ve dış ilişkilerden sorumlu olacak.

Brüksel Bölge Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır, ´´Önemli olan bizim bir mevkilerde olmamız değil, önemli olan o mevkileri kullanıp bu halka yönelik politikalar üretebilmek lazım. Meslek eğitiminin bana gelmesi bu dönemde çok önem taşıyacak. Bu gençlere yönelik yeni eğitim kursları düzenleyeceğiz. Amacımız piyasa bulunan o mesleklerde bulunmayan o işçileri, aranan işçileri yaratabilmek. Bunun için inanılmaz bir fırsat verildi bana. Bu gençlerimize yönelik ciddi yatırımlar yapmamız gerekiyor.´´ dedi.

Emir Kır; Brüksel Bölge Parlamentosunda yemin ederek görevine başladı.

Comments are now closed for this entry