Sorunları Birlikte Çözeceğiz...

Gösterim: 1727

Ak Parti İlçe Başkanı A.Kadir Yılmaz son dönem çalışmaları ve merak edilen soruların cevaplarını  verdi.

-İlçemiz gündeminin en önemli konusu nedir?

- Hastanemiz de giden doktorların yerinin doldurulması çünkü sağlık konusu ihmale gelmez. Ceylan Kayalının sitenize yaptığı açıklamalar ise konuya cevap aslında Sağlık Grup Başkanlığı, İlçemiz Devlet Hastanesinin Bölge Travmoloji hastanesine dönüştürülmesi konusunda harekete geçerse siyasi olarak AKP Emirdağ teşkilatı olarak üstümüze düşen görevi yaparız. Konuyla ilgili bakanlarla görüşme yapabiliriz. Öncelikle hastanemizin bölge hastanesine dönüştürülmesinde fiziki şartları uygunmu hukuki süreç nedir bunlar değerlendirilip proje haline getirilmelidir. Bölge hastanesi olduğunda ilçemizin doktor problemi kalmaz ve bölgeye sağlık adına hizmet götürülmüş olur.

-Organize Sanayide durum nedir?

-İlçemiz Organize Sanayisi artık yatırımcı beklemektedir. İlk yatırım Konyalı bir müteşebbisden geldi. Hububat işletmeceliği yapmak için silolarını kurmuş durumda. OSB ne daha çok yatırımcı çekmeliyiz. İlçemiz makus tarihini OGS ne yapılan yatırımlarla değiştirebilir. Daha liseyi bitirmeden ben gavura gidecem diyen nesile iş olanakları sağlanmış olur. İlçemizin istihdam sorunun çözülmesi yatırımcıların yatırım yapmasına bağlı.

Baraj gerçekten yapılacakmı?

Bayramda Afyonkarahisar’da Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ile görüşme fırsatımız oldu. Bayramlaştıktan sonra Baraj projesini dile getirdik. Bakanımız ise verdiğimiz sözü unutmadık Emirdağ’ın barajı yapılacak ve toprakları suyla buluşacaktır dedi. Emirdağ AKP yönetimi olarak Belediye ile proje açısından diyologlarınız nasıl? Yüksek okulun devir tesliminde, ışıklandırma çalışmalarının kaynağının aktarılmasında, Çarşı camisinin tamamlanıp hizmete tekrar açılmasında AKP İlçe başkanı olarak ve yönetim olarak konu ve kişilerle bakanlıklarla gerekli irtibatlar kurulup belediyemizin projelerine destek olmuştur olmaya devamda edecektir. Çarşı camisine ayrılan ödenekle ilgili Bakanımız Veysel Eroğlu ve Özel kalem müdürü Cihan Pektaş’a ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

-ilçemizde öğrenci yurdu sıkıntısı var nasıl giderilebilir?

-Yüksek okulun bu yıllardan itibaren heryıl öğrenci sayısı aratacaktır. Bildiğim kadarı ile yüksek okulda bu dönem öğrenci sayısı 1200 civarında. Kredi yurtlar kurumu yurdu 300 kişi kapasiteli hadi 200 öğrencide özel yurtlarda kalsa 700 öğrencinin barınma problemi var. Öğrenciler mecburen ev kiralayacaklar. Bu durumda vatandaşlarımız öğrencilerden yüksek fiyatlarda kira bedeli talep etmemelerini rica ediyorum. İlçemize yeni bir devlet yurdu yapılabilirmi bu konuyuda il genel meclis üyesi arkadaşlarımızla değerlendireceğiz dedi. Açıklamalarından dolayı ilçemiz AKP Başkanı Abdilkadir Yılmaz’a teşekkür ediyoruz. Yapılması gereken projelerin ve verilen sözlerin site ve gazete olarak yapılıp yapılmadığını takip etmeye devam edeceğiz.

Comments are now closed for this entry