Diplomalı Siyasetci Oluyorlar

Gösterim: 1989

AKP Genel Merkezinin çeşitli illerde organize ettiği Siyaset Akademisi dersleri tamamlandı. Eğitim alanlar sınava tabi tutuldu ve sertifikalarının onaylanmasını bekliyorlar.

AKP Genel Merkezinin çeşitli illerde organize ettiği Siyaset Akademisi dersleri tamamlandı. Eğitim alanlar sınava tabi tutuldu ve sertifikalarının onaylanmasını bekliyorlar. 26 Ekim 2009 tarihinde başlayarak 8 hafta süren Siyaset Akademisi Eğitimine katılanlar; Demokrasi, Uluslar arası ilişkiler, Ekonomi başlığı altında eğitim aldılar. İlçemizden, İl merkezinde düzenlenen Siyaset Akademisi derslerine 14 kişi katılmıştı.

Emirdağ’dan siyaset akademisine katılan isimler ise şöyle; A.Kadir Yılmaz, Hüseyin Duran, Yusuf Demir, Mevlüt Ergürbüz, Hava Polat, Salih Gündoğan, Alper Akın,  B.Ali Altıntaş, Tufan Yıldırım, A.Ekber Şimşek, Adnan Ayrıçal, Mesut Ünal ve Belediye Başkanı Cengiz Pala Siyaset Akademisi seminerlerine katılmışlardı. Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala İstanbul 2010 Kültür Başkenti etkinliklerine katılması münasebeti ile Siyaset Akademisi sınavına katılamadı. Mesut Ünal da eğitim alıp sınava girmeyenlerden.

İlçemiz Esnaflarından ve Siyaset Akademisi derslerine katılan B.Ali Altıntaş “ Her toplulukta ve sistemde bir ekonomik unsur ve hukuk kuralları vardır. Bunun yanında siyaset de toplumların bir unsurudur. Siyasetle ilgilenmek zorundayız. . Hani bazı arkadaşlarımız derler ki; ‘Benim siyasetle hiç işim olmaz. Ben siyasete bulaşmam.’ Öyle olsun ama biliyoruz ki hiçbir fert toplumda siyasetin dışında değildir. Ben siyasetin dışındayım diyenler bunu ‘ilgilenmiyorum’ şeklinde ifade ediyorlar. Ama bu memlekette yaşadığı toplumda kendisini sorumlu hisseden herkes zorunlu olarak siyasetle ilgilenmek zorundadır.”dedi.

Comments are now closed for this entry