Yılmaz,Devir Konusuna Açıklık Getirdi

Gösterim: 1698
Emirdağ İlçemizdeki tabura ait arazilerin Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne devriyle ilgili protokol imzaları yaz aylarında atılmıştı. Ama taburun devrinin tam olarak gerçekleşmediği yani resmiyette bu arazilerin hala hazine arazisi olduğu geçtiğimiz günlerde AKP İlçe Başkanı A.Kadir Yılmaz tarafından gündeme getirilmişti.
Geçtiğimiz günlerde taburun resmi olarak devir işlemleriyle ilgili olarak Ankara'ya giden AKP İlçe Başkanı ve beraberindekiler geçtiğimiz Cumartesi günü bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'le devir konusunu görüştüler.
 AKP İlçe Başkanı Abdilkadir Yılmaz Emirdağ Gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Taburun devriyle ilgili son durumu sorduğumuz A.Kadir Yılmaz, bu konuda şunları kaydetti :
"Çarşamba günü ilçemizde geniş katılımlı bir toplantı yaptık. İl Genel Meclis Üyemiz Yusuf Demir, haftasonu ilimize Sayın Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in geleceğini söyledi. Ayrıca taburun devri ile ilgili bir sıkıntı varsa bu konunun Sayın Şimşek'e Afyon'da iken bir randevu alınarak iletilebileceğini belirtti. Bu arada ilçemizdeki taburun Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne devri ile ilgili çeşitli şaibeler gündemdeydi.
 Biz de Sayın İl Başkanımız Mehmet Zeybek'i arayarak Sayın Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek''ten konuyla ilgili randevu ayarlamasını talep ettik.
Sayın Zeybek, Cumartesi günü Sayın Bakan'ın AK Parti il binasını ziyaret edeceğini belirtti. O sırada bizim de Sayın Şimşek'le görüşebileceğimizi ve bu konuda Sayın Şimşek'e bilgi verildiğini belirtti. Ben de buradan konuyu Sayın Belediye Başkanımız Cengiz Pala'ya ve Yüksekokul Müdürümüz Metin Yılmaz'a ileterek bu görüşmeyle ilgili saati kendilerine bildirdim.
Taburun devriyle ilgili sıkıntımızı Sayın Bakanımıza Milletvekillerimiz Halil Aydoğan ve Sait Açba eşliğinde söyledik. İldeki eski koordinatörümüz Bekir Bey, Burhanettin Çoban ve il Başkanımız Mehmet Zeybek de konuyu bildikleri kadarıyla Sayın Şimşek'e anlattılar. Okul Müdürümüz Metin Yılmaz ise konuyla ilgili olarak Sayın Bakanımıza ayrıntılı bilgi verdi.
BAKAN BEY İMZAYI CUMA GÜNÜ ATMIŞ...
Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek ise kendisinin Cuma günü taburun devriyle ilgili imzaları attığını taburun binalarının tamamen AKÜ'ye devredildiğini belirtti. Taburun Adaçal mevkiindeki diğer kısımlarının da peyder pey AKÜ'ye devredileceğine dair söz verdi' dedi.
Yılmaz ayrıca Sayın Şimşek'ten yüksekokul için öğretim görevlisi talebinde bulunduklarını da belirtti.
PLATFORM DİMDİK AYAKTADIR...
İlçemizdeki 'Tek ses, tek yürek' platformunun da çözülmekte olduğuna dair görüşlerini sorduğumuz Yılmaz ise bu konuyla ilgili olarak da şunları kaydetti:
'Bu platformun çözülmekte olduğuna dair söylentiler olduğunu biliyorum. Ama Emirdağ'da platformun çözülmesi sözkonusu değildir. Bu işin tamamlanarak bu öğrencilerin buraya gelmesi Emirdağ'ın olmazsa olmaz meselesidir. Ne olursa olsun neye mal olursa olsun biz bu işin tamamlanması için mücadele edeceğiz. AK Parti İlçe Başkanı olarak ben burada tek başıma bile kalsam bu iş için mücadele vereceğim. Platform şu anda görevini yürütmektedir. Bu platformda görev alan arkadaşlar hiçbir menfi çıkar gözetmeksizin çalışmaktadırlar. Platformda görev alan arkadaşlara da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
Tabi burada Sayın Kaymakamımız Zekeriya Güney'e, Yüksekokul Müdürümüz Metin Yılmaz'a, Ahmet Şahbaz nezdinde diğer platform üyelerine, Sayın Milletvekilimiz Sait Açba'ya, bu konuyu kendi şahsi meselesi gibi meseleye sarılan Halil Aydoğan'a, Jandarma Alay Komutanımıza, Jandarma Genel Komutanımıza ve özellikle Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu'na da teşekkürlerimi sunuyorum.
Netice itibariyle Emirdağ bu konuda birlik-beraberliğini sürdürmek zorundadır..." dedi.

Comments are now closed for this entry