bilgi evi emirdag projeEmirdağ Belediye Başkanı ve AK Parti Emirdag Belediye Başkan Adayı Cengiz Pala bu dönem hazırladığı 55 dev projeden 27'sini açıkladı. Pala; Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ve Başbakanımızın özel isteği ile 5 proje daha ekledik.Muhtemelen bu dev projeleri Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu açıklayacak dedi.
Pala; geçtiğimiz hafta açıkladığı Bilgi Evleri ve Aile Yaşam Merkezi projeleri ile de ilgili bilgiler verdi. Bilgi Evlerini 3 yada 4 mahallenin ortak kullanacağı noktalara inşaa edeceklerini ifade eden Pala; "Bilgi Evlerimizin örneğini Afyonkarahisar'da gördük zaten.Şimdi biz bunu Emirdağ ölçeğinde uygulayacağız.buralarda hem gençlerimiz ve çocuklarımız dersleriyle ilgili faydalanacak hem de aileleri ve kendileri sosyal olarak

istifade edecek dedi.Pala; Aile Yaşam Merkezinin ise kapalı yüzme havuzundan, spor salonuna; toplantı merkezine ve serbest çalışma odalarına bir eğitim ve sosyal yaşam alanı olacağını belirtti. Cengiz Pala " Aile Yaşam Merkezimiz haftanın 4 günü hanım kardeşlerimize, 2 günü erkekler ve 1 gün de ortak kullanıma açık olacak.Burada bir kapalı yüzme havuzu ve spor salonu planladık.Yine Restaurant şeklinde hanımkardeşlerimizin toplantılarına ev sahipliği yapacak bir salon düşünüyoruz.Burasının işletmesinin de mutlaka bir hanım kardeşimiz tarafından yapılmasını tercih edeceğiz. Tabii güzel bir bahçemiz ve çocuklarımız için de bir alan oluşturacağız. Yine bu merkezde çeşitli konularda sağlık, kadın hakları, çocuk eğitimi gibi eğitimler vereceğiz.Haftanın 1 günü sadece eğitime ayrılacak.Bu merkezimiz ve verim alabilirsek bilgi evlerimiz Bursa Büyükşehir Belediyemizden projesini aldığımız enerjisi kendisine yeten bir merkez olacak.Bu anlamda buralar birer enerji evi olacak" dedi. PALA bu iki dev proje ile Emirdağ'da sosyal yaşamın değişeceğini ifade etti.