Geçtiğimiz hafta sonuçlanan Genel Seçim sonuçlarının ardından AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Serkan Koyuncu bir basın açıklaması yayımladı. Koyuncu açıklamasında görev yapan herkese ve tüm partilere sorunsuz bir seçimden dolayı teşekkür etti ve AK Parti’nin Emirdağ’da aldığı oyu yorumladı.

Koyuncu şöyle devam etti;” Öncelikle 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinin ilçemizde huzur ve sükûnet içerisinde geçmesini tesis eden başta tüm siyasi parti temsilcilerimize, Emniyet ve Jandarma mensuplarımıza, sandık başında görev yapan tüm resmi görevlilerimize ve gönüllü görevlilere teşekkür ederim. Seçime katılan, AK Partimize oy veren ya da vermeyen tüm Emirdağlı hemşerilerimize de vatandaşlık görevlerini ifa ettikleri için teşekkür ediyorum.

Yapılan seçimde Emirdağ, AK Parti iktidarı için desteğini vererek üzerine düşeni yapmıştır. Şöyle ki; Emirdağ ve Köylerinde açılan sandık sayısı 133 iken bu 133 sandığın 116 tanesinde Ak Parti 1. Parti olarak çıkmış ve %87 oranında seçim bölgesinde birinci olmuştur. Bu bize AK Partinin artık Emirdağ’da bir kitle partisi olduğunu göstermektedir. Emirdağ genelinde hemşerilerimiz AK Parti’ye teveccüh göstermektedir.

Ayrıca; Ak Parti kurulduğu günden bu güne kadar Türkiye ortalaması göz önüne alınarak Emirdağ’da en yüksek oy ortalamasını alarak tarihi bir başarı elde etmiştir. Ak Partiye Türkiye ortalamasının %7 üzerinde oy veren Emirdağ seçmeni Yeni Türkiye yolunda Partimize olan güvenini ortaya koymuştur. Aynı oran Afyonkarahisar ortalaması içinde geçerlidir. Emirdağ halkı bundan önceki seçimlerde Afyonkarahisar oy ortalamasının çok gerilerindeyken bu seçimlerde aradaki makası daraltarak % 3 bandına kadar indirmiştir.

Emirdağ genelinde önceki seçime nazaran yaklaşık 2000 kişi daha az oy kullanmış; Emirdağ’da oy kullanma oranı %75 olmuştur. Emirdağ merkezde 44 sandıktan 39’unda birinci olan AK Partimiz’in aldığı oy 4658 olmuştur.

Sonuç olarak; 7 Haziran seçimleri için aylar öncesinden çalışmaya başlayan Emirdağ İlçe Teşkilatımızın Ana Kademe,Gençlik Kolu ve Kadın Kolu Yönetim Kurulu Üyelerine; Davulga ve Gömü Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize Belediye Meclisi Üyelerimize, Üniversite Gençliğine, Mahalle ve Köy Temsilcilerimize Sandık Kurulu Yönetim Kurulu Üyelerimize, Müşahitlerimize, Gönüllü çalışan Teşkilat mensuplarımıza, daha önce Teşkilatımızda görev almış yöneticilerimize, Belediye Başkanlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. En büyük teşekkürü de yukarıda saydığım ve sayamadığım dava arkadaşlarımın eşlerine ve çocuklarına iletmek istiyorum. Biliyorum ki bizler sahada çalışırken en az bizim kadar yorulan stres yaşayan, özleyen ve yol gözleyen onlardı.
7 Haziran seçimlerinde her ne kadar istediğimiz sonucu alamasak da bunu Allah’ın Takdiri ve vatandaşın tercihi olduğunu biliyoruz. AK Parti Emirdağ İlçe Teşkilatı olarak yapılan 7 Haziran Seçimlerinin Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederken; çalışmalarımıza seçimin ertesi sabahından itibaren devam ederek programlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yeni Türkiye yolunda Durmak Yok, Yola Devam!”