Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu, beraberindeki heyetle birlikte Emirdağ ilçesindeki temaslarını seçim bürosu açılışı ile tamamladı. İlçe merkezinde partisinin seçim bürosu açılışını yapan Bakan Veysel Eroğlu, AK Parti Milletvekili adayı Cengiz Sağlam’a tam destek verdi. Milletvekili adayı Sağlam’ın çalışkan bir kişi olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, seçim bürosunun Emirdağ’a hayırlar getirmesini diledi. Milletvekili adayı Sağlam’ın çalışkan biri olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, 1 Kasım seçimlerinde Afyonkarahisar’ın 5-0 yaparak Sağlam’ı da meclise göndereceğini belirtti. Coşkulu bir şeklide açılışı gerçekleşen açılış miting havasında geçti.

Bakan Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Halil Ürün, Remziye Sıvacı, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İlçe Başkanı Serkan Koyuncu, teşkilat mensupları ve vatandaşların katıldığı seçim bürosu açılışında konuşan Milletvekili adayı Sağlam, yaşanılan coşkudan dolayı hemşerilerine teşekkür etti. Sağlam, “Gerçekten bu bir seçim bürosu açılışı maşallah miting gibi olmuş. Coşkunuzdan ve heyecanımızdan dolayı teşekkür ederim. Sadece sizleri bu meydanlara sizlere hizmet edenlere olan sevginiz toplayabilir. Eğer bu seçimlerde biz oylarımızı artıramazsak Türkiye’yi karanlığa sürüklemeye çalışacaklar. Buna meydan vermeyeceğiz. Bu millet buna izin vermeyecek. Helikopterini, tankını yapacak duruma geldi. İşsizini düşünen, ekonomisini büyüten Türkiye, AK Parti’ye 1 Kasım’da da zafer ilan edecek. Türkiye’nin geçmişine baktığımız zaman istikrarlı dönemlerde hep kalkınmanın yatırımın huzurun ve güvenin olduğu dönemler olmuştur. Bunun dışındaki ihtilal, muhtıra ve koalisyon dönemleri ise Türkiye’nin geri gittiği dönemler olmuştur. Türkiye’nin 13 yıldır her alandaki istikrarı Türkiye’nin geldiği büyük bir dönüm olmuştur. Dünya büyük bir kriz geçirdi. Teğet bile olmadan Türkiye kalkınarak yoluna devam etti. Türkiye genelindeki bu büyük kalkınma hamlesinin bazı şehirlerde, yerleşim yerlerinde yansımadığını görmekteyiz. Afyonkarahisar ve Emirdağ bu yerlerdendir” dedi.

SORUNLARI YERİNDE DİNLİYORUZ
1 Kasım seçimlerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Milletvekili adayı Sağlam, konuşmasını şöyle noktaladı; “Tek başımıza iktidar olmak için Afyonkarahisar’da çalışıyoruz. İlçe ilçe geziyoruz. Sorunları yerinden dinliyoruz. Şunu diyebilirim ki gittiğimiz her yerde ilgi ve destekle karşılanıyoruz. 3 dönemdir iktidarda olup bu kadar destek görmek bizim için çok güzel. İnşallah bu seçimlerde de kazanırız ve hizmetlerimize devam ederiz. Vatandaş tekrar istikrar istiyor. Emirdağ bizim için çok önemli. Siz değerli kardeşlerim, hemşerilerim bize bugüne kadar çok destek oldunuz. Sağ olun varolun. Bundan sonrada sizleri hiç mahcup etmeyeceğiz. Allah’ın izniyle Afyonkarahisar’da birinci parti olarak 5 milletvekili çıkaracağız. Tekrar Seçim irtibat büromuzun açılışına katılarak bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından seçim bürosunun kurdelesi Bakan Eroğlu ve beraberindekiler tarafından kesildi.