AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Serkan Koyuncu, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yaptığı açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün, dünyada kadınların eşit, kalkınma ve huzurlu bir yaşam isteklerini dile getirdikleri bir gün olduğunu hatırlattı.

AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Serkan Koyuncu, "Müslümanlıkta kadın sultandır. Dinimiz kadına çok değer vermiş, erkeğe de çok mesuliyet yüklemiştir. Hadis-i şerifte "Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin" buyrulur. Kadınlarımız, tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz feragat ve fedakarlıkların en yücesini yapmıştır" ifadesinde bulundu.

Türk kadınının memleketin kurtuluşu için geçmişte kanını, canını ve evladını bile bağışladığını hatırlatan Koyuncu, "Bizim iktidarımız döneminde kadınların haklarını koruyan düzenlemeler yaptık. Çalışma hayatında kadıların emeklerinin korunması için düzenlemeler yaptık. Bu düzenlemeler de bizim kadınlara verdiğimiz değerin bir göstergesidir" diye konuştu.