Sait Köse : Gençlere Ve Eğitime Büyük Önem Veriyoruz...

Gösterim: 2467

Sait KöseBaşarılı bir iş adamı olan Sait Köse 2000 yılında yapılan yerel seçimlerde aldığı tercih oyları doğrultusunda partisinden de destek görerek Maliyeden sorumlu Encümen oldu.

Bu görevin yanı sıra Spor ve Gençlik konularında da sorumluluk üstlenen Türk kökenli politikacı Schaerbeek belediyesinde yaptığı başarılı çalışmaların karşılığını 8 Ekim 2006 tarihinde yapılan yerel seçimlerde tekrar görmüş oldu.

Sati Köse Eğitimle ilgili olarak "Gençlere ve ailelere en önemli mesajım eğitim konunda olacaktır. Anne Babalar mutlaka ve mutlaka çocuklarının eğitimlerine çok önem versinler. Göçmen kökenli gençlerin yüksek okula gitme oranı oldukça düşük. Bu durumun böyle devam etmemesi gerekiyor.

Gençler dil eğitimine çok önem versinler. Bilhassa bu ülkenin dillerini çok iyi öğrensinler. Belçika basınını, gündemi iyi takip etmeye çalışsınlar. Gençler kendi kültürlerini öğrenirken Belçika´da yaşadıklarını unutmasınlar. Onların geleceği burada. Bu ülkenin dilini, coğrafyasını, sistemini bilmek onlar için çok önemli. Başarının bunda gizli olduğunu kimse unutmasın." dedi.

Comments are now closed for this entry