Gurbetçilerimizden Kızılaya Ambulans

Gösterim: 2654
Kızılıay

Emirdağ ilçesinde faaliyetini sürdüren Türkiye Kızılay Derneği Emirdağ Şubesine Belçika’da yaşayan Emirdağ’lı gurbetçilerden ambulans hibe edildi.

Türkiye Kızılay Derneği Emirdağ Şubesi Başkanı Hulusi Kahya konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi;”Aslen Emirdağ’lı olup Hollanda’da ikamet eden bir hemşerimiz Emirdağ Kızılay Derneğine ambulans hibe etmek istediğini,ancak ambulansı Hollanda’da teslim edeceğini belirtti.

Bunun üzerine Ahmet Yılmazer ile yol, konaklama vb benzeri ihtiyaçlarımızı kendimiz karşılayarak Hollanda’ya gittik. Ancak bizi davet eden hemşerimiz den bahse konu olan ambulans yardımını alamadık. Bizim Emirdağ’dan Hollanda’ya geliş amacımızı öğrenen Belçika’daki Emirdağ’lı hemşerilerimiz bizleri boş göndermediler.

 

Kendi aralarında bir günde Onbin Euro toplayıp, ambulansı aldılar. Ambulansın alımında ve getirilmesinde bizlerden yardım ve desteğini esirgemeyen tüm hemşerilerimize teşekkür ederim”dedi.

Belçika'da ambulansın alımında ve kara yolu ile Emirdağ'a şoförlük yaparak getirilmesinde büyük emek ve gayreti olan Aliihsan Korkmazer yapmış olduğu açıklamada;”Hulusi ve Ahmet bey’in Türkiye Kızılay Derneği Emirdağ Şubesine ambulans yardımı için geldiğini duyduk. Fakat yardım yapacak arkadaşımızdan olumlu bir sonuç alamayınca biz gurbetçiler olarak boş dönmelerini istemedik.

Kendi aramızda topladığımız Onbin EURO ile 2000 model Mercedes marka bir ambulans alarak Türkiye Kızılay Derneği Emirdağ Şubesine hibe ettik.

Ambulansın bulunmasında ve bakımında aslen Emirdağ Karacalar Köy’ünden olup Belçika’da garajları bulunan "İZCİ GARAJ"'ın sahibi olan Halil Ve Kadir İzci’nin yardımları büyük olmuştur.

Aracın alımında ve bakımında emeği geçen herkese teşekkür ederim”dedi.

Comments are now closed for this entry