Türk Hava Yolları Eskişehire uçuyor

Gösterim: 2965
Brüksel bağlantılı uçuşlarına 2 Mart 2009 tarihinden itibaren Eskişehir´i de dahil eden Türk Hava Yolları(THY),Başbakan Recep Tayip Erdoğan´ın talimatı ile fiyatlarını da yüzde 15 ucuzlattı.
BRÜKSEL bağlantılı uçuşlarına 2 Mart 2009 tarihinden itibaren Eskişehir´i de dahil eden Türk Hava Yolları(THY),Başbakan Recep Tayip Erdoğan´ın talimatı ile fiyatlarını da yüzde 15 ucuzlattı.
Türk Hava Yolları´nın Avrupalı Türklere daha geniş anlamda hizmet vermesi için tüm imkanların seferber edildiğini açıklayan Türk Hava Yolları Benelüks Müdürü Güngör Karaoğlu;´ Bir kere şunu ifade edeyim ki, Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan´ın Brüksel Conrad toplantısı´nda vatandaşlara verdiği söz gereği, Brüksel bağlantılı hatlarda bilet fiyatlarında yüzde 15 ucuzluk sağlandı. Buna paralel olarak Brüksel-Eskişehir hattında haftada iki uçuş gerçekleştirilecek. Bu konuda borsaya başvuruda bulunduk. 2 Mart Pazartesi günü 22, 35´e ilk uçuşu  yetiştirmek için çalışmalarımız sürüyor. İkinci uçuşumuz ise Cuma günleri aynı saatlerde gerçekleştirilecektir. Dönüşlerde Eskişehir´den Salı ve Cumartesi günleri sabah 04,10 olarak belirlendi. İlk uçuşlar için şok bilet fiyatı tespit ettik. Vergiler hariç 99 Euro üzerinde duruyoruz. Bunu  bugünlerde hemen ilan edeceğiz ve uçuşların altyapısı için gerekli duyuruları yapacağız. Eskişehir ve Ankara bilet fiyatları aynı olacaktır. İstanbul uçuşlarımız günde üç sefer ile devam ediyor. Bu çalışmalara İzmir´i de dahil etmek istiyoruz. Bu konuda da sona yaklaştık. 2 Mart tarihinden itibaren İzmir uçuşlarına da başlamak istiyoruz.  Tüm bu çalışmalar ışığında Brüksel´den Türkiye´ye doğru uçuş sayımız haftada 17´den 20´ye çıkacaktır´ dedi.
Türk Hava Yolları´nın, Almanya uçuşlarına karşılık Belçika uçuşlarının pahalılığından şikayet eden Belçikalı Türklerin, THY´nin yeni uygulamaları ile anavatana daha fazla uçma imkanı yakalayacağı belirtildi.

Comments are now closed for this entry