Çolaker Ve Kaya Aileleri Kepenklerini İndirdi

Gösterim: 4591

Gent kentinde yaşayan ve ticaretle uğraşan Çolaker Ailesi Kaya Ailesi arasında 8 yıldır süren husumetin silahlı çatışma sonrası bir kişinin ölümü ve iki kişinin de yaralanması ile sonuçlanmasından sonra kepenklerin inmesine ve büyük üzüntüye neden oldu.

BELÇİKA´ nın Gent kentinde çıkan silahlı çatışma sonucu hayatını kaybeden üç kardeşten 29 yaşındaki Ersin Çolaker´in yapılan otopsisinde vucutuna 1 kurşun isabet ettiği ve ağır yaralı olan kardeşi Ersin Çolaker´in ise vucutuna isabet eden üç kurşunun çıkarıldığı, ancak hayati tehlikeyi atlatamadığı belirtildi.

Öte yandan aynı olayda ayağından yaralanan Arif Kaya ile bazı aile fertlerinin gözaltına alındığı ve sorgulamanın çok yönlü olarak sürdüğü kaydedildi.

8 Yıllık Husumet

Her İki aileye taziye ziyaretlerinde bulunan komşuları;´ Her şey 8 yıl önce bir kahvehanedeki tartışma ile başladı. Eskişehir İli Çifteler İlçesi Ortaköy (Alikel)  Köyü halkından olup, Gent kentinde İzmir Kebap restoranını işleten Arif Kaya ve oğlu Sinan Kaya´nın Urfa Kebap adlı restoranı işleten ve Afyon İli Emirdağ İlçesi Türkmen Akören Köyü halkından Çolaker Ailesi fertleri Ersin, Ersan ve Bekir Çolaker ile bu husumetleri çatışma gününe kadar devam etti. Son gün ne olduysa bir kovalamaca başladı. Nihayet Kentin ´Dendermond´ adlı caddesinde karşılaşan hasımlar silahlarını çekti ve olan oldu´ diyerek, iki aile arasındaki tartışmanın büyütüldüğünü söyleyerek, üzüntülerini dile getirdiler.

Gözaltı Ve Soruşturma Sürüyor

Olay yerinde 50´ye yakın boş kovan bulan polis yetkilileri, Ersan Çolaker´in hayatın kaybettiği, Ersin Çolaker ile Arif Kaya´nın yaralandığı olaylı ilgili 6 kişinin gözaltına alındığı ve soruşturmanın sürdürüldüğünü belirtti.

Olayla ilgili büyük bir üzüntü içinde olan Gent kentindeki Çolaker ve Kaya ailesine taziye ziyaretine koşan Türkler, iki aile arasındaki gerginliğin yatıştırılması için çabalarını sürdürürken, Ersan Çolaker´in cenazesinin Türkiye gönderilmesi için başlatılan çalışmalara da yardımcı oluyor.

Comments are now closed for this entry