Spor ve Kültür Şöleni Cumartesi Günü Başlıyor...

Gösterim: 1334

F.C. Anadolu 95 Derneği, her sene geleneksel olarak düzenlediği, Spor ve Kültür Şöleni´nin 7. sini Brüksel Bölge Hükümeti Spordan sorumlu Devlet Bakanı Emir KIR’ın himayesinde , 9-10  Mayıs tarihlerinde « Stade Georges Pêtre, avenue des Communautés  55  1140 Evere » adresinde gerçekleştirecek.

Spor ve kültürü kaynaştırmayı, spor yapan gençlerle aileleri saygı, sevgi ve hoşgörü ortamında bir araya getirmeyi amaçlayan şölende 18 futbol kulübünün katıldığı, büyükler futbol turnuvası, küçükler (8-12 yaş) futbol turnuvası, veteranler futbol turnuvası, folklor, konser, müzik, çocuklara yönelik animasyonlar ve eğitici faaliyetler, yemek standları, kadınların ürettiği, el sanatları sergileri, gibi etkinlikler yer alacağı belirtildi.

Daha önce spor karşılaşmalarının programını belirlemek üzere yapılan kura çekimleri sırasında söz alarak görüşlerini aktararak Brüksel Bölgesi Spor bakanı Emir Kır: ´Spor güzelliktir, sağlıklı yaşamanın temel´dir. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz kültürel zenginlikli sportif turnuvamızda anneler, babalar ve tüm aile bireyleri bir araya gelerek hem spora hem de kültüre destek vermekteler.. Kardeşlik, dayanışma ruhu ile Belçika´da yaşayan tüm kültürlere mensup insanları spor etrafında birleştirmek güzel bir duygu. Geçtiğimiz yıllarda bunun güzel örneklerini gördük. 10 Mayıs´ta gerçekleştirilecek olan spor ve kültür şöleni aynı zamanda ´ Anneler Günü´ne de denk geldi. Bizim hedefimiz zaten aileleri buluşturmak ve onlara farklı bir ortam hazırlamaktır. Gençlerin sportif alanda yarışacağı, bayanların ise kültürel etkinlikleri ilgiyle izleyeceği bu etkinliğe herkesi bekliyoruz. Zira sporun, dansın, folklorun ve diğer etkinliklerin gerçekleştirildiği böyle bir etkinlik yok´ diyerek turnuvaya katılacak takımlara başarılar dilemişti.

7.Spor ve Kültür Şöleni´ne katılacak emekli futbolcuların yer aldığı (Veteran);´ Liege Joly, FC Anatolie 95, FC İstanbul 76, Los Extranos, CS Azur, R. W Stockel´ takımlarının maç programı ile gençlerin yer aldığı futbol takımları;´Iğdırspor, Antalya, Denizlispor, FC İstanbul 76, D. Josaphat, Fenerbahçe, Akşehirspor, Onbiryıldız, Eskişehirspor ve FC Helmet´in hangi grupta yer alacağı ve maç programları belirlendi.

Konser ve gösteriler bölümünün açılışı 9 Mayıs, Cumartesi günü saat 10.00´dan itibaren başlayacak olan etkinlikler  10 mayıs Pazar günü ise saat 10.45´de başlayacak ve saat 19:45´de yapılacak kupa töreni ile son bulacak.

Comments are now closed for this entry