Emir kır, Siyasette Bir Marka Oldu

Gösterim: 2025

Brüksel Bölge Parlamentosu´nun 23 Haziran´da yapılan Yemin töreninde bir başka Türk kökenli olan Emir Kır, Sosyalist Parti (PS)içinde parlayan yıldız idi. Meslektaşları, partinin duayen siyasetçileri ile olduğu kadar, diğer partilerin temsilcileri ile de ilişkileri son derece iyi olan Emir Kır´ın, kurulacak hükümette alacağı görev de merakla bekleniyor.

Bir önceki yasama döneminde yaptıkları ile gündeme gelen ve kendisine yönelen saldırıları umursamayarak, onlarla vakit geçirmeyen, eleştirilerden ders alan, kendini sorgulayan bir Emir Kır, sadece Brüksel´de değil, Belçika genelinde de adını duyurdu.

Başarılı bir siyasetçi olarak, Belçika´da siyaset dünyasında marka olan Emir Kır´ın çalışmalarını örnek alan gençlerin sayısı da artıyor. Bu manada halk içindeki siyaset anlayışı yanında, parti içindeki duruşu, sivil örgütlerle iyi  ilişkileri Emir Kır´a hep artı puan kazandırdı.

Belçika´da yaptıkları ile gündeme gelen Emir Kır, aynı zamanda Türk toplumunun tüm sosyal ,kültürel ve sportif faaliyetlerine de katılarak öderlik yaptı.

Bütün bunların yanında Türkiye ile ilişkilere de önem veren Emir Kır, aynı zamanda Afrika ülkelerinden gelenleri de ağırladı. Diğer ülkeler ile ilişkileri geliştirmeye özen gösterdi.

Kim ne derse desin, yeni kurulacak hükümette bir marka olan Emir Kır´a daha önemli bir görev verilmesi bekleniyor.

Tebrik eder, başarılar dileriz.

Comments are now closed for this entry