Afyon Heyeti ,Belçika'da Temaslarına Başladı

Gösterim: 1849

AFYON Belediye başkanlığına seçildikten sonra ilk yurt dışı gezisini Belçika´ya yapan Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Brüksel Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait köse ile görüşerek, Afyon´un mevcut potansiyelinin değerlendirilmesine katkı yapmalarını istedi.

Beraberinde bazı sivil örgüt temsilcileri, iş adamları olduğu halde Başkan yardımcısı Sait Köse´yi makamında ziyaret eden Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban;´ Afyon´un tarihi ve turistik potansiyelini, Avrupa´da yaşayan hemşerilerimiz  vasıtası ile tanıtmak, değerlendirmek istiyoruz. Bu nedenle ilk olarak Belçika´ya geldik. Bu gezilerimiz diğer Avrupa ülkelerini de kapsayacaktır. Özellikle termal kaplıcalarımızın ünü dünyaca meşhur! Bu nedenle yeni bir sağlık turizmi için Almanya ve Hollanda ile işbirliği ve ilişki ağımıza Belçika´yı da dahil etmek istiyoruz. Afyon´a hava alanı kazandırmak ve alt yapı iyileştirmelerini yapmak üzere kollarımızı sıvadık. Bu büyük potansiyeli değerlendirmek için sadece Afyonlu hemşerilerimizden değil, tüm vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz´ diyerek gördükleri ilgiye teşekkür etti.

Eski Schaerbeek Belediye Başkanı ve Federal Hükümet Devlet Bakanı Bernard Clerfayt, Brüksel bölge milletvekili Mahinur Özdemir, Belediye Meclisi üyesi Halis kökten´in de hazır bulunduğu görüşmede, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse;´ Afyon sürekli gelişiyor. Bu gelişimin farkındayız. Burada bize düşen ne görev varsa onu yapmaya seve, seve hazırız´ diyerek, Afyon heyetine Schaerbeek Belediye hakkında bilgi verdi ve tarihi binayı gezdirdi.

Comments are now closed for this entry