Devlet Bakanı Emir Kır Afyonkarahisar Heyetini Makamında Kabul Etti

Gösterim: 1677

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında Avrupa'da çeşitli temaslarda bulunan 12 kişilik heyeti, Brüksel Bölge Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır makamında kabul etti.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Bakan Kır'a altın tozu kaplamalı bir şekerlik hediye ederken, yine heyette bulunan Afyonkarahisar Üniversitesi Dekanı Nejat İmirzalıoğlu ise Bakana kravat hediye etti.

Ziyaretten çok memnun olduğunu belirten Kır “ Brüksel'de çok sayıda Afyon ve yöresi kökenli vatandaşımız yaşıyor. Afyon'daki her türlü gelişme onları çok yakından ilgilendiriyor” dedi. Seçimle yeni göreve gelen Belediye Başkanı Çobanı kutlayarak, heyete beş yıl boyunca gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Konuklarına tarihi anıtlarla ilgili çeşitli hediyeler vermeyi de ihmal etmeyen Bakan Kır ziyaretten oldukça memnundu.

Heyet Başkanı Çoban ise “Bizi kabul ettiğiniz için öncelikle size teşekkür ederiz. Sizleri böyle üstün makamlarda görmek bizleri gururlandırıyor, ayrıca yeni seçim başarınızdan dolayı sizi tebrik ederim” dedi.

 Heyet temeslarına Hollanda'nın Amsterdam kentinde devam edecek.

Comments are now closed for this entry