Işıklar, Gerçeği Gözler Önüne Serdi

Gösterim: 2266

İzin dönüşü ulusal bir basın yayın organına açıklama yapan hemşehrimiz Ahmet Işıklar, Emirdağ ve Emirdağlılar ile ilgili bir gerçeği tekrar gözler önüne serdi.

Yaz tatilini memleketlerinde geçirmek için Türkiye´yi tercih eden Türk ailelerinin ortalama 5 bin Euro harcama yaptığını ileri süren Emirdağlı Ahmet Işıklar (49), 7 haftalık memleket tatilinde 145 bin TL harcadığını söyledi. Ailesi ile birlikte Belçika´nın Gent kentine dönüş yolculuğu yapan Işıklar, "Şu anda malulen emekliyim.

Eskişehir'den Bir Daire Satın Aldım

Belçika´daki evimi sattım. Oradan aldığım para ile Belçika´dan önce bir Mercedes ve Eskişehir'den de bir daire satın alıp, onu donatarak geri dönüyorum" dedi.

'Artık para biriktiremiyorlar'

Eskisi gibi Avrupa´da para biriktirmenin hayalden öteye geçmeyeceğini sözlerinde vurgulayan Işıklar, "Nerde o eski günler. Artık Avrupa´da çalışan Türkler para biriktiremez duruma geldi. Aldıkları aylıklar bile giderleri karşılamıyor" diyerek yaptığı yatırımın Türkiye´ye geri dönüş hazırlığı olduğunun sinyalini verdi.

Gurbetçi Eskişehir'de Kalıyor

Işıklar'ın yaptığı bu açıklama sonrasında ilçemiz kamuoyunda birçok kişi tarafından dile getirilen 'artık Belçika'daki gurbetçilerin büyük çoğunluğu Emirdağ'a ev yaptırmıyorlar, Emirdağ'da belli bir süre kalıp Eskişehir'e gidiyorlar. Evlerini Eskişehir'e döşüyorlar, Eskişehir'de ikamet ediyorlar' sözlerinin doğruluğu da ispatlanmış oldu.

Son birkaç yıldır özellikle yeni nesil gurbetçilerimizin büyük bölümü Eskişehir'den daire alıyorlar ve izinlerinin büyük çoğunluğunu Eskişehir'de geçiriyorlar.

Özellikle yeni ev yapımı konusunda gurbetçilerimi zin Eskişehir''i tercih etmelerinin sebepleri arasında ilçemizdeki Mimar ve Mühendislerin başlattığı yeni uygulamanın da etkisi olduğu düşünülüyor.

Comments are now closed for this entry