Başkent Brüksel´in en köklü spor kulüplerinden Rusas´ Royale Unuion Sportive de Schaerbeek´ tarafından geleneksel hale getirilen 7 ve 10 yaş minikler futbol turnuvasının kuralarını Brüksel hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır ile Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse tarafından çekildi.
AVRUPALI minik futbolcular, 3-5 Nisan 2010 tarihleri arasında Brüksel´de ´Rusas Kupası´ için bir araya gelecekler.
Brüksel Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır, Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse´nin himayelerinde gerçekleştirilen, Sodexo, Fransız Toplumu ve Schaerbeek Belediyesi desteğinde gerçekleştirilecek ´Rusas Kupası´nın kuraları Schaerbeek Belediyesi´nde düzenlenen bir törenle çekildi.
Avrupa´nın en kapsamlı ve geleneksel Rusas Kupası(Royale Unuion Sportive de Schaerbeek) hakkında bilgi veren Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse;´ Geçtiğimiz yıl kupa maçlarına Eskişehirli miniklerde katıldı. Bu yıl 40 futbol takımı turnuvaya katılmak üzere mürcaat etti. Yaklaşık 1500 minik futbolcuyu Schaerbeek´te konuk edeceğiz. Belçika´nın yanı sıra Hollanda, İngiltere, İspanya, Fransa, Almanya ve Lüksemburg´dan ünlü spor kulüplerinin minik futbolcularının mücadelesini heyecanla bekliyoruz´ dedi.
Bakan Emir Kır, Standard Liegeli ünlü futbolcu Mehdi Carcela´nın da hazır bulunduğu kura çekimi ilgiyle takip edildi.