Millet Vekili Veli Yüksel’in Türk Dernek Ve Kahvelerini Ziyaretleri‏

Gösterim: 1820

Milletvekili Veli Yüksel Cuma gecesi saat 01.00'e kadar Gent'teki Türk toplumunun yoğun olarak yaşadığı dernek ve işletmeleri ziyareti çok olumlu tepkilerle karşılandı. Tüm toplumumuzun dertleriyle, sorunlarıyla hiçbir ayırım gözetmeksizin
ayrı ayrı ilgilenmeyi kendine ilke edinen ve toplumumuzun parlamentoda daha adil bir şekilde temsili için çok özverili bir şekilde çalışmalarına devam eden ve bunu da kendine bir misyon edinen Veli Yüksel.

   Ben seçmenlerimi unutmuyorum

   Halkın sorunlarını anlamak için halkın arasına girmek gerekir. Ben bu yüzden firsat buldukça halkımızın yoğun uğrak yeri olan kahvelere habersiz ziyaretlerde bulunurum. Kampanya döneminde sık işittiğim şikayetlerden bir tanesi şuydu: “Bizi politikacılar seçimlerden sonra unutuyor”. Gerçekten de seçim döneminde herkes kahveleri dolaşiyor, ama önemli olan seçimlerden sonra insanları unutmamak. Ben seçmenlerimi unutmadım ve unutmuyorum. Milletvekili olarak yemin ettiğim günden bu yana  seçim bölgemde uğramadığım şehir veya kasaba kalmamıştır.

     Halkımla diyalog halinde olmaktan korkmuyorum

     Milletvekilliği sadece Brüksel’de mecliste bulunmakla veya yurtdışında seyahat yapmakla yürütülmez. Ben bu ziyaretler sayesinde toplumumuzun yaşadiği sıkıntılara halkımızla birlikte çözüm arıyorum. Bize ulaşamayan vatandaslarımızın biz ayağina gidiyoruz. Onlar böylece kişisel sorunlarını dile getirme fırsatı yakalıyor. Ben halkın içinden gelen bir siyasetçiyim. Ben milletvekili sıfatımla halkımla diyalog halinde olmaktan korkmuyorum, tam tersine onlarla sohbet etmek benim görev bilincimi daha da arttırıyor.

    Her oyun hakkını vereceğim

   Bu kahve sohbetlerinde toplumumuzu bilgilendirmeyi amaçlıyorum. Çünkü birçok insanımız yaşadığımız Ülke'deki siyasi gündemi takip etmiyor veya edemiyor. Meclisteki oturumlar, görüşmeler ve onaylanan yasalar hakkında insanlarımızda yeterli bilgi mevcut değil. Flaman medyasını izleyen çok az vatandaşımız var. Ben bu tespiti eski bir gazeteci olarak üzülerek yapiyorum. O yüzden bu ziyaretlerin önemi çok büyük. Benim seçmenim benim bir milletvekili olarak hangi konu ve projelerle uğraştıgımı bilmeli. Bana verilen her oyun Brüksel’de hakkını vermek için vargücümle çalisacağim. Ben bunu kendime ilke edindim ve bu şekilde de insanlarımıza hizmet etmeyi düşünüyorum ve tüm halkımızıda bu vesileyle saygıyla selamlıyorum diyerek sözlerine son verdi.

Comments are now closed for this entry