Düzenli Brüksel-Eskişehir Uçuşları Artık Gerçek Oluyor

Gösterim: 4627
emirdag.com.tr belçika - eskişehirDesti Travel sahibi işadamı Aydın Tekin´in girişimleri sonucu artık Brüksel-Eskişehir hattında düzenli uçuşlar yapılabilecek..
Brüksel Bergama Restaurant´ta bir resepsiyon vererek uçuklar hakkında bilgi veren Desti-Travel sahibi Aydın Tekin yaptığı konuşmasında Brüksel-Eskişehir uçuşları için şu açıklamalarda bulundu:
´´Eskişehir ilimiz Belçika´da yaşayan vatandaşlarımızın önemli bir çoğunluğu için çok önemli.. Burada yaşayan vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu bu yörelerden gelmiş durumda. Artık onlara yıllarca gerçekleşmesini bekledikleri bir hizmeti sunuyoruz.
Biz yıllarca Brüksel-İstanbul-Eskişehir bağlantılı bilet sattık. Eskişehir´e direkt uçuşlar başlıyor diye daha önceleri de çok şeyler söylendi.  Fakat 2005 yılına kadar bu gerçekleştirilemedi. İlk defa Corendom şirketi ile bu yönde işbirliği yaparak uçuşlar düzenledik. Eskişehir´e uçuşların hikayesi böyle başladı.
  Fakat zamanla Eskişehir havaalanı konusunda sıkıntılar yaşandı. Programlanan uçuşlarda arızalar yaşanmaya başlandı. Bu hat için kullanılan uçakların havaalanı uçak pisti için büyük olduğu söylendi. Eskişehir havaalanının bu tür uçakları kaldıracak kapasitesi olmadığı ve iniş kalkışlarda güvenlik sorunu yaratabileceği iddiası ile uçuşlar engellendi.
  Şimdi öne sürülen engelleri ortadan kaldırıyoruz. A-310 tipi 132 kişilik SN Brussel Airlines şirketine ait uçakları bu Brüksel-Eskişehir hattı için kiraladık. İlk uçuşu 14 ekim tarihi yapacağız. SN Brussel Airlines ile uzun vadeli bir ortaklık sözleşmesi imzaladık. Bu yönde eski Türk Havayolları Brüksel alan Müdürü Sadık Köksal bey şirketimizin yeni genel müdürü olarak görev üstlendi. Belçika´nın her bölgesinde bulunan şubelerimiz ve diğer birlikte çalıştığımız acentalarla her yönüyle bu uçuşlara hazırız.
Bundan böyle Brüksel-Eskişehir hattında her Pazar günü bir defa uçuşlarımız olacak. Bu hatta uygulayacağımız fiyat skalasıda belirlenmiş durumda. Bu yönde alt, orta ve üst fiyat skalası olarak adlandırdığımız bir fiyatlandırmamız olacak. Fiyatlarımız Eskişehir´in plaka numarası olan 26 Avro ile başlayacak ve orta sınıf 126, üst sınıf 226 şeklinde vatandaşlarımıza yansıtılacak´´
  Desti-Travel genel müdürü Sadık Köksal
´´Brüksel-Eskişehir hattında düzenli seferler Belçika´da aktif olan bir çok turizmcinin hayaliydi. Böyle önemli bir hat üzerinde düzenli uçuşlar organize etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eskiden bu hatta aktarmalı yolculuklar yapılıyordu. İstanbul, Ankara, İzmir üzerinden yapılan yolculuklar vatandaşlarımız için hem pahalı ve hem yorucu oluyordu. Şimdi ise çok kısa zamanda Türkiye´deki evlerine kavuşma imkanları doğuyor. Böyle önemli bir hizmette görev almaktanda son derece mutluyum´´..
  Brussels Airlens satış müdürü François Lagae:
´´Desti Travel şirketi ile Brüksel-Eskişehir hattı için bir ortaklık kurduk. Uçaklarımız bundan böyle Brüksel-Eskişehir hattında da hizmet verecek. Bu akşam burada gördüğümüz manzara iyi bir yolda olduğumuzun göstergesidir.´´. gundem.be
Image

Comments are now closed for this entry