Sint-Josse'da ekstra güvenlik önlemleri alınıyor..

Gösterim: 2260
Türkiye´de son bir ay içersinde Pkk tarafından yapılan saldırılar sonucu hayatını kaybeden asker ve sivil vatandaş saysısının artması Avrupa´da yaşayan vatandaşlarımızda da büyük bir öfke yarattı. Avrupa´nın başkenti durumunda olan Brüksel´de Türk gençleri bir araya gelerek Pkk terörünü lanetlediler.

Brüksel belediyelerinden Sint-Joost-ten-Node belediye başkanın Jean Demannez dün gece meydana gelen olaylar sonrası güvenlik önlemlerini artırdıklarını açıkladı.. Alınan güvenlik önlemleri çerçevesinde bir hafta boyunca polis sayısı artırılıyor. Ayrıca Sint-Josse belediye sınırları içersinde 1 hafta boyunca gençlerin bir araya gelmesini engellenmeye çalışılacak. Sint-Josse belediyesinde polis memurları Türklerin yoğun olduğu semtlerde özel olarak gözcülük yapmaya çalışacak.
Bakan Emir Kır´ında seçim bölgesi olan bu belediyede geçmişte Kürt kökenli bazı guruplarla yaşanan bazı gerginliklerin unutulmadığı ve Türkiye´de Pkk tarafından öldürülen 12 askerin yarattığı öfke ve infial sonucu tepkilerini göstermek üzere sokaklara dökülen Türk gençlerinin yaratacağı çatışma ortamından  korkuluyor.

Comments are now closed for this entry