Brükselde Pkk Lanetlendi&

Gösterim: 2441
emirdag.com.tr Bruxelle MitingBrüksel Schuman meydanında 3 bin civarında vatandaşımızın katıldığı mitingde Pkk terörü ve bölücü hareketler protesto edildi.
 
Bugün saat 14.00´dan itibaren Belçika´nın değişik bölgelerinden otobüslerle Brüksel´e gelen vatandaşlarımız AB bürolarının bulunduğu Schuman Meydanında bir araya gelerek Pkk tarafından sivil vatandaşlara ve Türk askerine yönelik yapılan hain saldırıları lanetlediler.
 
Genel olarak sakin geçen Mitinge Belçika basınıda büyük ilgi gösterdi. Mitingde organizasyon komitesine adını yazdıran derneklerin başkanları söz alarak birer konuşma yaptılar. Miting´de ayrıca Reşat Aydın tarafından Flamanca, M. Alparslan Saygın tarafından ise Türkçe ve Fransızca bir basın açıklaması okundu.
ImageImage
 
Brüksel Teröre lanet Mitinginde ´´Kahrolsun Pkk, Türk-Kürt kardeştir, Pkk kalleştir, Şehitler ölmez, Vatan bölünmez, Askere uzanan eller kırılsın, Barzani şaşırma, sabrımızı taşırma´´ gibi sloganlar atıldı..
ImageImage
Brüksel teröre lanet Mitingine katılarak destek veren siyasetçilerimiz arasında ise başta milletvekili Hilal Yalçın(CD&V) olmak üzere, Anvers belediye meclis üyesi Av. Ergun Top(CD&V), Gent belediye encümeni eski Senatör Fatma Pehlivan(SPA), Hasselt İl Genel Meclis üyesi Duygu Akdemir(SPA), Beringen Belediyesi Encümeni Ahmet Koç(SPA), Selahattin Koçak(SPA), Schaerbeek belediye encümeni Sait Köse(MR), meclis üyesi Mustafa Öztürk(MR), Sadık Köksal(MR) bulundular..
ImageImage
Brüksel teröre lanet mitingini bizzat izleyen Charleroi Muhabirimiz Güner Sağırkaya´nın verdiği bilgiye göre miting sırasında alınan güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğu belirtilmektedir. Ayrıca nasıl ve nereden ateş edildiği henüz bilinmeyen bir şekilde Anvers bölgesinden gelerek mitinge katılan bir vatatandaşımız kulağından vurularak yaralandığı belirtilmektedir. 
 
Brüksel´de yapılan Teröre lanet mitingine katılan vatandaşlarımız hiçbir taşkınlık yapmadan son sözler söylendikten sonra sessizce dağıldılar.

Comments are now closed for this entry