Derbentlilerin takımı Olympique Anatolie

Gösterim: 2216
Derbentspor Olympique Anatolia. Futbolcuların neredeyse hepsi Türk. Olympique Anatolia takımı Belçika basınında da geniş yer buldu.

Belçika da yasayan Derbentli gurbetci gençlerimizin kurduğu Olympique Anatolia isimli salon futbol takımı 3.Lig B grubunda mücadele ediyor. Almış olduğu başarılı sonuçlar neticesinde tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Yapmış oldukları maçlardan aldıkları farklı galibiyetler Belçika basının da da yansımış, bölgenin saygın gazetelerinden L"Avenir de Luxembourg"a da haber konusu oldu. Gazete takım hakkında Anadolu"dan gelen genç Türklerin takımı şeklinde söz etti ve takım genelinin Türklerden oluştuğunu kadroda yabancı oyunculara da yer verdiklerini Ligde aldıkları başarılardan söz etti.
DERBENTLİ GENÇLER
Takımın kurucuları arasında İsmail Avcı ,Ramazan AVCI,Özer KAZANKAYA, Hüseyin AVCI, bulunuyor. takım oyuncularının isimleri ise şöyle; İsmail Avcı,Öner Kazankaya, Mustafa Evlice,Tugay Kazankaya,Özer Kazankaya,Hüseyin Avcı, Ramazan Avcı bulunuyor. Takımda ayrıca Lüksemburgun 1. Futbol Liginde top koşturan Kosovalı bir futbolcu ve Belçika"dan´da 1 oyuncuları var.Bu yıl 96 Takımın katıldığı Turnuvada Virton Belediyesini temsil ettiler. Takımın geliri Reklam ve Sponsorluklardan sağlanıyor.Maddi açıdan sıkıntı yaşamayan Gurbetçilerimizin takımı bu sezon ligde şampiyonluğa en yakın klüplerin başında geliyor.

ŞAMPİYONLUĞA YAKINIZ
Takım sözcüsü İsmail Avcı; Bu yıl şampiyonluğa en yakın takımız önümüzdeki sene 2.Ligde top koşturmak istiyoruz. Biz gurbetçiler Sporda da sesimizi duyurmanın gayreti içersindeyiz.Ülkemizde yaşanan son terör olayları burada bizi de derinden üzdü siyah kollukla maça çıktık. Ayrıca elimizden geldiğince askerlerimize yardım amaçlı destek sağladık umarım bu terör olayları artık son bulur".dedi.

Comments are now closed for this entry