osmandisli

Aslen Emirdağ Çaykışla Köyü'nden olan Osman Dişli, 9 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde PVDA Partisi'nden Flaman Parlamentosu 3. sıradan milletvekili adayı. Devlet demir yollarinda (infrabel) tekniker olan Osman Dişli adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti : "Sadece ben değil, sizlerin desteği olmadan bu zorlu yolda ilerleyemem. İşte bu yüzden sizin güçlü omuzlarınıza ihtiyacım var.

Sendikacı kimliğimle, işçilerin haklarını savunmaya, küçük şirketlerin desteklenmesine, Müslüman kardeşlerimizin haklarına ve Filistin'de yaşanan zulme karşı durmaya söz veriyorum. Ancak bu sözleri gerçeğe dönüştürebilmem için sizin desteğinize ihtiyacım var.

Başörtüsü özgürlüğü, helal kurban kesme hakkı gibi temel değerlerimize partimiz hep mücadele gösterdi. Ancak bu taahhütleri hayata geçirebilmemiz için birlikte güçlü olmalıyız.

Sizlerin desteğiyle, daha adil, daha eşit ve daha güçlü bir toplum için çalışmaya devam edeceğim. Siz de bu mücadelemize katkıda bulunarak, geleceğimizi birlikte şekillendirelim.

Lütfen bana destek olun, çünkü sizin varlığınız ve desteğiniz olmadan bu yolda yürüyemem" dedi.