Yapı Kredi'den Emirdağ Ticaret Ve Sanayi Odası Üyelerine Kredi Desteği

Gösterim: 2042

Yapı Kredi, geçtiğimiz sene Mayıs ayında faaliyete geçen yeni şubesiyle yeniden hizmet vermeye başladığı Afyonkarahisar'da, oda üyelerine daha avantajlı kredi fırsatları sunmak üzere Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile bir kredi protokolü imzaladı.

1 Nisan 2009 tarihinde gerçekleşen imza törenine,  Yapı Kredi İzmir Ege Bölge Müdür Yardımcısı Süleyman Tarkan Opak, Emirdağ Şube Müdürü Turhan Demirtaş ve Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdil Demiral katıldı. İmzalanan protokol sayesinde, oda üyeleri işletme finansmanı gereksinimlerini uygun şartlarla karşılamak üzere, Yapı Kredi'nin sağladığı özel kredi olanaklarından faydalanabilecek.

İmza töreninde bir konuşma yapan Yapı Kredi Emirdağ Şube Müdürü Turhan Demirtaş, Yapı Kredi'nin genişleyen şube ağıyla, VIP müşteri olarak kabul ettikleri KOBİ müşterilerine mümkün olan her il ve ilçede ayrıcalıklı ticari ve bireysel bankacılık hizmetleri sunmayı amaçladıklarını dile getirirken; "2008 yılı sonu itibariyle, Türkiye genelindeki il ve ilçelerde toplam 861 şube sayısına ulaştık. Şube açtığımız il ve ilçelerdeki sanayi ve ticaret odalarıyla anlaşmalar yaparak, söz konusu il ve ilçelerin büyüyen ekonomisine ve KOBİ'lerimizin gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz" dedi. Anadolu'nun farklı noktalarında KOBİ'lere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini de belirten Demirtaş, Yapı Kredi'nin, hibe fonları, Basel II ve uluslararası ticaret gibi kritik konuları içeren bilgilendirme toplantılarıyla 2009 yılında da Anadolu'nun farklı noktalarında KOBİ'lerle bir araya gelerek desteğini sürdüreceğini ifade etti.

Yapı Kredi Emirdağ Şube Müdürü Turhan Demirtaş konuşmasında, Yapı Kredi'nin 2007 yılında başlayan KOBİ bankacılığı alanındaki önemli atılımlarına, 2009 yılında da yeni hizmetler ile devam edileceğini ifade etti. Emirdağ'da faaliyet gösteriyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Demirtaş "2008 Mayıs ayında faaliyete geçirdiğimiz Emirdağ Şubesi aracılığıyla KOBİ'lerimize daha esnek ve iyi şartlarda anlaşmalar sunmak ve onları yatırım kararlarında teşvik etmek istiyoruz. Finansman yetersizliği nedeniyle üretim geliştirme faaliyetlerini gerçekleştiremeyen, üretimde kalite ve ürün çeşitliliği sağlayamayan tüm KOBİ'lerimize yaptığımız kredi protokolü anlaşmalarıyla ulaşmayı hedefliyoruz." dedi.

2007 yılından başlayarak, Yapı Kredi şubelerinde yalnızca KOBİ'lere hizmet vermek üzere özel eğitimlerden geçmiş KOBİ Portföy Yönetmenleri bulunduğunu belirten Demirtaş, özel olarak tasarladıkları KOBİ ürün paketleriyle önümüzdeki dönemde de müşterilerinin her türlü bankacılık ihtiyacını karşılayacaklarını belirtti.

Comments are now closed for this entry