Özel Sakarya Hastanesinden Bir Yenilik

Gösterim: 3703
Doç Dr. Selami Doğan

Kamu ve Özel Sağlık kuruluşlarındaki yenilikleriyle gelişen Eskişehir'de bir ilk de Özel Sakarya Hastanesi tarafından gerçekleştirildi. Doç. Dr. Selami Doğan ve ekibi daha önce Eskişehir'de gerçekleşmemiş bir operasyonu gerçekleştirerek bir ilke imza attılar.

          Özel Eskişehir Sakarya Hastanesi gerçekleştirdiği atılımla, Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünü Doç. Dr. Selami Doğan ile güçlendirdi. Tıp ve uzmanlık eğitimlerini ABD ve Almanya'da tamamlayan ve uzun süredir de Almanya Gothe Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışan Doç. Dr. Doğan, özellikle "Robotik Kalp Cerrahisi" dalında uzmanlaştı. Yurt dışında yüzlerce vakada, kapalı göğüste açık kalp ameliyatı yapan Doç. Dr. Selami Doğan, bir ay önce görevinden ayrılarak Özel Sakarya Hastanesinde bölüm başkanı olarak çalışmaya başladı. Op. Dr. Doğan ve ekibinin Eskişehir'deki son ameliyatı kritik bir vaka ile gerçekleşti.

           Yapılan tetkiklerde, Zekiye Doğan adındaki hastanın kalp damarlarının üçünde darlık, kalp kapağı bozukluğu ve kalpten çıkan büyük damarda yırtıklık tespit edilince hasta ameliyata alında. 5 saat süren operasyon sonunda hastanın daralan damarları ile aort damarı değiştirildi, kalp kapakçığı da onarıldı. Bu ameliyat sonucu da hastanın kısa sürede normal yaşantısına döndüğü belirtildi.

        Ciddi kalp ve damar hastalıkları sorunlarıyla karşılaşan Eskişehirli hastalar, bundan böyle tedavileri için bu tür merkezlerin bulunduğu İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük kentlere gitmekten kurtuluyor.

        Doç. Dr. Selami Doğan, bu tür ameliyatların ekip işi olduğunu vurgulayarak "Bu tür vakalarda acil müdahale ile  kalp merkezlerinde uzman ameliyat ekiplerinin bulunması gerekir. Bugüne kadar Eskişehir'de yapılamayan benzer operasyonları ekibimle birlikte gerçekleştiriyor olmaktan mutluyum. Eskişehir adına sevindirici bir gelişme" diye konuştu.

Comments are now closed for this entry