Cigaranın Eseri

Gösterim: 2567
Küçük yaştan itibaren aralıksız sigara içen Aliihsan TUFAN, sigaranın vücudunda yaptığı tahribat nedeniyle, 2 bacağını ve bir kolunu kaybetti ama yine de sigaradan vazgeçemedi.
Büyüklerine özenerek 12 yaşında ailesinden gizli sigaraya başlayan Aliihsan TUFAN, bu kötü alışkanlığın zararlarını 40 yaşından sonra görmeye başladı ancak doktorların uyarılarına aldırış etmedi.
Yaşadıklarına rağmen sigaradan bir türlü kurtulamayan TUFAN, halen sigara içtiğini belirterek, "Küçük yaşlarda büyüklerimizden görürdük.
O zamanlar bir heves uğruna sigaraya başladım.
Ancak yaşım ilerledikçe birçok hastalık baş göstermeye başladı. Küçük yaşlarda cehalet sonucu başladığım sigara, kırkımdan sonra beni yıktı. Önce ayaklarımda sigaraya bağlı iltihaplanma başladı. Zehrin tüm vücudu saracağını gören doktorlar hiç değilse yaşamam için önce ayaklarımı, sonra kolumu kesmek zorunda kaldı. Ancak ben sigarayı bir türlü bırakamadım" ifadelerini kaydetti.
Yaşadıklarından herkesin ibret almasını ve sigaradan uzak durmasını isteyen TUFAN "Birisi kız 4 yetişkin evladım var ve sigara içmiyorlar. Gençlere tavsiyem, asla sigaraya heves etmesinler.
Benim bir hatam, hayatıma mal oldu.
Aileler de çocuklarının yanında sigara içerek hem kendilerinin hem de evlatlarının hayatlarını karartmasın" diye konuştu.

Comments are now closed for this entry