Şükrü Mola İlköğretimden Kültür Hareketi

Gösterim: 2058
Tiyatro

Emirdağ ilçesi Şükrü Mola İlköğretim Okulu 2008/2009 Eğitim ve Öğretim yılında da bir ilke imza atıyor. Şükrü Mola İlköğretim Okulu Müdürlüğü Okul Aile Birliğinin çalışmaları ile Ankara Kültür Tiyatrosunun "Vatan Sağolsun " adlı oyununu 11 Kasım Salı günü Emirdağ'da sahnelenecek.

 

 

Okul Müdürü Metin Sağlam " Şükrü Mola İlköğretim Okulu olarak öğretimin yanı sıra eğitime de aynı ölçüde katkıda bulunmak için bu yıl Ankara Kültür Tiyatrosunun sahneleyeceği "Vatan Sağ olsun " adlı oyunu çok önemli bir günde getirtiyoruz. 10 Kasım bilindiği üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü ve 10-16 Kasım tarihleri arası " Atatürk Haftası" bu kapsamda bizde bu tiyatroyu ilçe halkımıza sahneleteceğiz. Okulumuz ilçenin merkezinde yer almasa da biz son yıllardaki gayretlerimizle okulumuzun öğretim başarısını yükseklere çıkardık. Daha da yükseklere çıkaracağız. Son yapılan OKS sınavındaki başarımız bunun bir göstergesidir. Bunun yanı sıra eğitim faaliyetlerimizde artarak devam etmektedir. Gerçekten Ankara Kültür Tiyatrosu Türkiye’nin en kaliteli tiyatrolarından birisi oyunları da çok anlamlı bir oyun. Artı tiyatronun oynayacağı gün de anlamlı bir gün. Bu tiyatro etkinliğimizde bizlerden hiç bir yardımlarını esirgemeyen kurum ve kişilere şimdiden teşekkür ederim.

Bu konuda başta ilçe kaymakamımız Zekeriya Güney Bey’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Gıyasettin Taş bey' e ve ilçemizin hayırsever esnaf ve vatandaşlarına teşekkür'ü borç biliriz. Okul Aile Birliği Başkan ve üyelerine de teşekkür ederim. Bizleri bu anlamlı günde yalnız bırakmayacaklarına inandığım ilçemizin ulusal ve yerel basın mensuplarına da ayrıca teşekkür ederim. "dedi. " Vatan Sağolsun " adlı tiyatro eseri 11 Kasım Salı günü saat 20.00 İlçe Kapalı Spor Salonunda oyunu sergileyecekler.

Comments are now closed for this entry