Halk Eğitimden İş Garantili Meslek Kursları

Gösterim: 2778

Emirdağ ilçesi Halk Eğitimi Merkezince ilçede ihtiyaç hissedilen ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kurs açma çalışmaları devam etmektedir.

Dünya genelinde yaşanan ekonomik durgunlukta vatandaşların istihdamına yönelik olarak yeni kurslar açılacaktır.

Yeni açılacak kurslar;

Bayan Cenazesi Yıkama kursu;İlçe Müftülüğü ile işbirliğinde açılması planlanan bu kurs ile ilçe merkezi ve köylerinde bayan cenazesi yıkayanların çok az olması sonucu ilçede ihtiyaç olduğu tespit edildiği için açılmaya çalışılmaktadır.

Kalorifer Ateşciliği; Özellikle Emirdağ ilçe merkezinde kaloriferli ev sayısı her geçen gün artmaktadır.Bir dairelik kaloriferin bir aylık yakılması,temizliği ortalama 75 TL dir.

Kurban Kesim Elamanı Yetiştirme Kursu; Emirdağ Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve Halk Eğitimi Merkezince işbirliğinde açılması planlan bu kurs ile özellikle yurt dışına gidecekler için önemli bir belge olmakta olup,ilerki günlerde Avrupa Birliği uyum yasaları zorunlu kılacaktır.

Çini boyama; Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılması planlanan Çini boyama kursu ile Kütahya’dan getirilecek çiniler üzerinde yapılacak boyama çalışmaları ile hediyelik eşyalar üretilmesi, üretilen ürünlerin alış-veriş merkezleri aracılığı ile satılması planlamaktadır.

Bu kurs için Kütahya'dan getirileçek çiniler 2-3 TL.ye mal edilip 5 TL.ye satılmaktadır.

Bilgisayar Kursu;Günümüzün vazgeçilmez teknolojisinde sizlerde yerinizi almak,bilgisayar kullanımını öğrenerek,geleçeğin teknolojisine yabancı kalmak istemiyorsanız hafta içi ve hafta sonu olmak üzere açılması planlanan kursa kayıt yaptırabilirsiniz.

Dil Kursları;Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Fransızca,Almanca dil kursları,Emirdağ Müftülüğü ile işbirliğinde Arapca dil kursları açılması planlanmaktadır.

Comments are now closed for this entry